Artykuły do tagu: Ratownicy

Ozonator dla ratowników medycznych z Grabicy
Wójt Grabicy Krzysztof Kuliński podjął decyzję o zakupie z gminnego budżetu ozonatora i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego stacjonującemu na terenie gminy.
Ratownicy z Wolborza dziękują za pralkę
Na co dzień to ratownicy medyczni niosą pomoc, ratując zdrowie i życie, kiedy więc sami potrzebowali wsparcia, mieszkańcy Wolborza nie wahali się ani chwili. Wolborzanie zebrali pieniądze na zakup pralki dla załogi pogotowia ratunkowego stacjonującego w Wolborzu.
Atak terrorystyczny, awaryjne lądowanie i ratowanie rannych na lotnisku w Piotrkowie
Terrorysta przystawił nóż do gardła pilota, na pokładzie samolotu Skyvan było kilkadziesiąt osób. Maszyna musiała lądować awaryjnie, niektórzy pasażerowie wyskakiwali z samolotu, niektórym nie otworzył się spadochron. Było wielu rannych. Do tego lądujący Skyvan zahaczył o stojący na płycie lotniska samochód, doszło do pożaru.
Nowa łódź dla ratowników wodnych z Piotrkowa
30 tysięcy złotych przekaże samorząd województwa łódzkiego na zakup motorówki ratunkowej dla piotrkowskich strażaków ochotników. Będzie to najnowocześniejsza tego typu łódź w województwie.
To nic nie kosztuje, a może uratować nam życie
Ratownicy medyczni apelują, aby każdy z nas umieścił w swoim telefonie na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. To nic nie kosztuje, a może uratować życie.
Nie możesz spać? Wezwij... pogotowie!
Wyjeżdżają do chorych 15 tysięcy razy rocznie, to ok. 40 wyjazdów dziennie. Połowa wezwań karetki jest bezpodstawna...
Uczyli udzielać pierwszej pomocy
Prezentacja resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pomoc poszkodowanemu z urazem kręgosłupa, pokaz unieruchomienia kończyn dolnych oraz wiele innych czynności z zakresu pierwszej pomocy prezentowali ratownicy medyczni: Jacek Wieczorek i Mateusz Mąkoszewski z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie podczas akcji „I ty możesz zostać bohaterem” zorganizowanej przez Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Ręcznie.
Władze podziękowały za akcję w Babach
W Piotrkowie przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej władze państwowe, wojewódzkie i samorządowe dziękowały służbom ratowniczym za udział w akcji w Babach pod Piotrkowem, gdzie w sierpniu wykoleił się pociąg.
Prokuratura wszczęła postępowanie procesowe w sprawie piotrkowianina Roberta Szulca, byłego szefa Krajowego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych podejrzanego o nieprawidłowości finansowe.
W Piotrkowie, powiecie piotrkowskim, części powiatów opoczyńskiego i radomszczańskiego łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia p0dpisał aneksy umów na ratownictwo medyczne na miesiąc. W konkursie na świadczenie usług ratownictwa medycznego startowała zarówno prywatna firma Falck, jak i szpitale, które dotąd zarządzały karetkami. Według komisji konkursowej, żaden oferent nie spełnił stawianych wymogów, miał braki w dokumentach. Uzasadnienie unieważnienia konkursu nie zawiera szczegółów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat