Artykuły do tagu: RadyOsiedli

Nie udało się wybrać kolejnej rady osiedla
Z powodu braku quorum nie została wybrana Rada Osiedla Łódzka-Wysoka-Sadowa. To już piąta jednostka pomocnicza gminy, która nie może się ukonstytuować z powodu braku chętnych.
 Kolejna Rada Osiedla wybrana
Mieszkańcy piotrkowskiego osiedla "Piastowskie" wybrali w poniedziałek swoich przedstawicieli. W tej jednostce pomocniczej gminy znalazło się 15 osób.
Zamiast budżetu obywatelskiego pieniądze dla rad osiedli?
Samorząd Piotrkowa powoli przygotowuje się do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Na realizację pomysłów mieszkańców będzie nieco ponad 2 mln zł. Nie wszystkim radnym podoba się jednak ta idea. Niektórzy uważają, że pieniądze przeznaczane od kilku lat na ten cel lepiej przekazać radom osiedli. Inni twierdzą, że budżet obywatelski w ogóle nie jest potrzebny.
Za, a nawet przeciw, czyli o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu w Piotrkowie
Jedni uważają, że wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Piotrkowie to świetny pomysł, który ograniczy zakłócanie ciszy nocnej na osiedlach, inni twierdzą, że nie tędy droga, a zakazy spowodują jedynie powstawanie melin, gdzie będzie można kupić nielegalny alkohol. O tym rozmawiano podczas środowego spotkania w Urzędzie Miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat