Artykuły do tagu: RadaPowiatu

Co z remontem ulicy Taraszczyńskiej w Sulejowie?
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski nie wyłoży deklarowanych 80% kosztów na remont ul. Taraszczyńskiej. W poprzedniej kadencji obiecał pomoc w sfinansowaniu modernizacji tej drogi powiatowej, ale gdy przeanalizował, w jaki sposób powiatowi urzędnicy dzielą pieniądze na potrzeby w poszczególnych gminach, postanowił się wycofać. Władze powiatu poinformował o tym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Koalicja w Radzie Powiatu zawiązana? (AKTUALIZACJA)
Polskie Stronnictwo Ludowe, Przymierze Samorządowe, Koalicja Samorządowa oraz Nasza Ziemia Piotrkowska zawiązały koalicję w nowej, VI kadencji Rady Powiatu Piotrkowskiego. Taką informację podały służby Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Tymczasem szef PiS w powiecie piotrkowskim Zbigniew Ziemba podkreśla, że to Prawo i Sprawiedliwość prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami wszystkich ugrupowań (poza PSL) i zamierza rządzić wspólnie z tymi samorządowymi komitetami.
Sprawdź, kto dostał się do Rady Powiatu Piotrkowskiego!
Znamy wyniki wyborów do Rady Powiatu Piotrkowskiego. Ośmioro radnych wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu pod względem liczby mandatów znalazł się komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego, który wprowadzi do Rady 6 osób.
Sesja Rady Powiatu. Ostatni raz w tym składzie
Choć w tej kadencji radni powiatu piotrkowskiego jeszcze się zbiorą to już bez przewodniczącej Pauliny Dziadczyk. Podczas piątkowej sesji zdecydowano bowiem o wygaśnięciu jej mandatu w związku z objęciem funkcji dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Bujnach (jednostki podległej powiatowi). Poza tym radni wysłuchali m.in. informacji o stanie dróg.
Poznaj kandydatów do Rady Powiatu Piotrkowskiego
Znamy już wszystkich kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Piotrkowskiego. Zarejestrowanych zostało 6 komitetów: PSL, Nasza Ziemia Piotrkowska, PiS, Koalicja Samorządowa, Przymierze Samorządowe, Przyjazny Powiat. Na liście jednego z nich znalazł się obecny wójt Aleksandrowa Dionizy Głowacki, a to oznacza, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w swojej gminie.
W jakich godzinach pracują apteki na terenie gminy Wola Krzysztoporska?
Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim ustaliła harmonogram godzin pracy aptek ogólnodostępnych oraz punktów aptecznych funkcjonujących na terenie powiatu piotrkowskiego. Jak to wygląda na terenie gminy Wola Krzysztoporska?
Równolegle z trwającymi na drodze krajowej 91 protestami i blokadą drogi przez zdesperowanych mieszkańców gmin Moszczenica i Grabica, samorząd powiatowy podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego jednogłośnie przyjął stanowisko wzywające do przyśpieszenia działań, związanych z budową drogi S12.
Powiat piotrkowski ma już budżet na 2016 r.
Podczas ostatniej w 2015 roku sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego przegłosowano projekt budżetu naszego powiatu na 2016 r.
Szpital nie musi oddawać pożyczki
Samorząd powiatu piotrkowskiego znów wspiera finansowo szpital przy ul. Roosevelta w Piotrkowie. Rada Powiatu Piotrkowskiego jednomyślnie przychyliła się do wniosku dyrektora placówki Janusza Tamilli i wyraziła zgodę na umorzenie ostatniej raty pożyczki - 190 tys. zł, udzielonej szpitalowi jeszcze w 2008 roku.
Obradowały władze powiatu piotrkowskiego
Rada Powiatu Piotrkowskiego znów pracuje w pełnym składzie. Miejsce starosty powiatu piotrkowskiego Stanisława Cubały w Radzie zajął Grzegorz Konopka. Już na początku sesji (10 marca) radny Konopka złożył ślubowanie i - wraz z pozostałymi 20 radnymi - uczestniczył w VI sesji. Zgodnie z przyjętym na styczniowej sesji nowym Statutem Powiatu, Rada odwołała z funkcji etatowego członka Zarządu Zbigniewa Sarleja, aby kilka minut później, na wniosek starosty, powołać go na społecznego członka Zarządu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat