Artykuły do tagu: Rada

Jeden z piotrkowskich radnych stwierdził niedawno, że problemem naszego miasta jest to, że jego sprawami interesuje się dość wąska grupa osób. Nie większa niż sto. Po dość pobieżnym sprawdzeniu wydaje się, że miał rację. Niestety.
Stasiak zrezygnował z mandatu
Tomasz Stasiak złożył mandat radnego. O swojej decyzji poinformował pozostałych radnych na koniec listopadowej sesji. Rada Miasta w Piotrkowie jednogłośnie zgodziła się na wygaszenie mandatu radnemu Tomaszowi Stasiakowi, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady.
Rafał Czajka nowym wiceprzewodniczącym RM
Rafał Czajka z ugrupowania "Prawica Razem" został nowym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Piotrkowie. Był jedynym zgłoszonym kandydatem.
Piotrków: Prokuratura zajmie się sprawą Stasiaka
Czy wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie zdefraudował ponad 30 tysięcy złotych ze związkowej kasy w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej? Odpowiedzi na to pytanie poszuka prokuratura w Piotrkowie. Dziś zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Janusz Wiernicki, przewodniczący NSZZ Solidarność w MZGK.
Gdzie jest kasa Solidarności?
Około 33-35 tysięcy złotych nie może się doliczyć komisja rewizyjna kontrolująca wpływy i wydatki zakładowej NSZZ Solidarność w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. Braki te wyszły na jaw po tym jak z funkcji wiceprzewodniczącego zakładowej "S" oraz jej skarbnika odwołano Tomasza Stasiaka, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Piotrkowie.
Budynek przy Dmowskiego 38 nie będzie przejęty przez szkołę, a zostanie wystawiony do sprzedaży w przetargu - władze miasta podtrzymują swoją wcześniejszą decyzję.
Czy obywatela Piotrkowa można wywieźć na taczce ? Takie rozwiązanie zaproponowała nowa radna Rady Miasta Janina Skibicka podczas obrad Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.
Statuetki i tytuły "Zasłużony dla powiatu piotrkowskiego", nadawane przez władze powiatu, wręczono podczas gali zorganizowanej w MOK przez piotrkowskie starostwo. Okazją była 10. rocznica utworzenia powiatu.
Koalicja na dwa miesiące?
Nowy przewodniczący Rady Miasta to znak, że powstała nowa koalicja. Kluby Radnych Prawica Razem i Rozwój i Gospodarność zaczynają rządzić wspólnie. Dla “prawicowców” to niezbyt istotna zmiana. Z kolei RiG wiążę z tym mariażem większe nadzieje - chce, aby w mieście coś wreszcie zaczęło się dziać. Jeśli się nie uda, to za 2 - 3 miesiące prezydent będzie musiał dobierać sobie nowych koalicjantów.
Dokładnie dwa lata temu, 12 listopada 2006 roku odbyły się wybory samorządowe.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat