Artykuły do tagu: Rada

Piotrkowski Prezydent z najwyższą pensją !
Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa, zarabia najwiecej wśród prezydentów województwa łódzkiego. Po wczorajszej podwyżce zarabia 12.464 zł brutto. Łącznie pensja prezydencka wzrosła o ponad 1400 zł brutto.
Piotrków: Podejrzana uchwała
Czy inicjatywa grupy mieszkańców, którzy wystąpili o podział rady osiedla Wyzwolenia-Sulejowska na dwie odrębne rady, to fałszerstwo, którym musi się zająć prokuratura? Podrabiane podpisy i nielegalnie wykorzystane numery PESEL wykrył na listach z ponad 300 podpisami radny Tomasz Sokalski, który jest jednocześnie szefem rady Wyzwolenia-Sulejowska. Przynajmniej takie ma przekonanie. O swych podejrzeniach powiadomił pisemnie przewodniczącego rady Mariana Błaszczyńskiego. Ten jednak we wniosku grupy inicjatywnej nie tylko nie zauważył niczego podejrzanego, ale przygotował projekt uchwały o podziale rady i na wczorajszej sesji poddał go pod głosowanie.
LiD to był kit? Piotrkowska lewica po rozwodzie
O tym, że zbliża się prawdopodobny kryzys na lewej stronie polskiej sceny politycznej, pisaliśmy na początku roku. Dziś ów kryzys stał się faktem. Czy rozwód LiD-u oznacza rozpad tej koalicji w naszej Radzie Miasta? Jaka przyszłość rysuje się przed piotrkowskim SLD? I co może zmienić czerwcowy kongres tej partii? Konkurenci zacierają ręce. Lewica słabnie w oczach. Rozpada się. W Sejmie są już trzy oficjalne ugrupowania powstałe w wyniku rozpadu koalicji Lewica i Demokraci. Można się pogubić. Nie każdy wie, że dawny klub SLD nazywa się teraz Klub Lewicy, członkowie SdPl to dziś Nowa Lewica, a dawni Demokraci Pl to teraz Demokratyczne Koło Poselskie.
Sprawa diet radnych - podejście drugie
Temat obniżenia diet piotrkowskich radnych ponownie wrócił podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta. Jeszcze przed głosowaniem nad udzieleniem absolutorium dla prezydenta Krzysztofa Chojniaka głos zabrał radny Jan Dziemdziora, który zapytał przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego czy ta sprawa będzie rozpatrywana.
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak otrzymał od Rady Miasta absolutorium za 2007 rok.
Hymn Piotrkowa zabrzmiał z szuflady?
Od dwunastu lat Piotrków, tak jak Nowy Targ, Suwałki, Sosnowiec i wiele innych polskich miast, posiada swój hymn. Napisany specjalnie w tym celu utwór muzyczny nie doczekał się jednak promocji i do dziś nie jest używany. Czy wkrótce to się zmieni?
Przewodniczący Rady Miasta stanie przed sądem w czerwcu.
Sąd Rejonowy wyznaczył termin rozprawy przewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta - Mariana B. Sprawa trafi na wokandę 25-go czerwca 2008 roku. - Marian B. oskarżony jest o to, że działał na szkodę interesu publicznego, gdyż zataił w swoim oświadczeniu majątkowym fakt członkowstwa w zarządzie klubu sportowego Piotrkowianin Kiper - wyjaśnia Iwona Szybka - rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Czy piotrkowscy radni zrzekną się połowy wynagrodzenia?
Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta przedstawiciel jednego z klubów przedstawił śmiałą propozycję - niech samorządowcy zasiadający w RM przekazują 50 % swojej diety na cele charytatywne. Co miesiąc! Czy to piękna, z czystych pobudek wynikająca, wiosenna inicjatywa, czy może tani chwyt pod publiczkę?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat