Artykuły do tagu: Ptak

Na ratunek ptakom. Sztuczne wyspy na Zalewie Sulejowskim
Na Zbiorniku Sulejowskim pływają już dwie "sztuczne wyspy". Dzięki nim nowe miejsca lęgowe zyskają rybitwy i mewa śmieszka, a co za tym idzie, możliwe będzie odtworzenie kolonii tych ptaków na terenie zalewu.
Liczyli ptaki w parku Poniatowskiego
Piotrkowski magistrat ma problem z ptakami. Samorząd wypowiedział wojnę gawronom, choć póki co nieskutecznie, gdyż nie ma na to zgody Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Dziś (18.05) RDOŚ przeprowadził wizję lokalną w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Antoni Ptak w dziesiątce najbogatszych Polaków
Przed rokiem był jedenasty, w tym roku dziewiąty. Antoni Ptak po raz kolejny znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków (opublikowanej przez magazyn „Forbes”). Wartość majątku Ptaka szacuje się na 1,5 mld zł.
Ranny orzeł znaleziony w naszym regionie
Niecodzienny pacjent trafił do jednej z przychodni weterynaryjnych w Piotrkowie. Orzeł bielik miał urazy skrzydeł oraz uszkodzony pazur.
Budki lęgowe na dachu piotrkowskiego przedszkola
Przy okazji remontu Przedszkola Samorządowego nr 5 na dachu budynku zamontowane zostały budki lęgowe dla ptaków.
Niektórzy dokarmiają, inni przepędzają. Problem z gołębiami na osiedlu Słowackiego Północ
Roznoszą choroby, brudzą parapety, dachy, balkony, w dodatku są coraz bardziej bezczelne. Mowa o gołębiach, których serdecznie dość mają mieszkańcy osiedla Słowackiego Północ w Piotrkowie. Zdecydowanych działań w walce z miejskim ptactwem piotrkowianie oczekują od władz Spółdzielni.
Nowe kolekcje i Paris Hilton w roli DJ-a
W ostatni sierpniowy weekend w Ptak Fashion City kolejne wielkie święto mody.
Powiat razem z Ptakiem. Kilka tysięcy miejsc pracy czeka...
Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego podpisali porozumienie z Holdingiem Ptak S.A., a to oznacza, że szkoły prowadzone przez Starostwo będą kształcić kadry specjalnie na potrzeby branży tekstylno-odzieżowej.
Jedyne w Europie - Miasto Mody - miejsce, w którym funkcjonują tysiące firm produkujących odzież - Centrum Handlowe PTAK Fashion City w Rzgowie - oferuje zatrudnienie osobom, z odpowiednimi kwalifikacjami, ale także tym, którzy dotąd nie byli związani z branżą tekstylno-odzieżową.
Pozbawili je mieszkań. Teraz powstało nowe osiedle
Niemal 30 budek lęgowych dla ptaków zainstalowano na dachu Przedszkola nr 5 w Piotrkowie (ul. Kazimierza Wielkiego 5). Budki pojawiły się po remoncie placówki, a ich instalowanie konsultowano z ornitologami. fot. Jarek Krak

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat