Artykuły do tagu: Psycholog

Tydzień świadomości autyzmu w Piotrkowie
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkania konsultacyjne nauczycieli, rodziców dzieci autystycznych oraz rodziców dzieci, które nie posiadają diagnozy autyzmu, ale w codziennym funkcjonowaniu przejawiają: wyraźne deficyty w komunikacji werbalnej i niewerbalnej; nieumiejętność rozwijania i utrzymywania relacji z rówieśnikami właściwej dla poziomu rozwoju; ograniczone, powtarzalne wzorce zachowań, zainteresowań i aktywności.
04.05.2016 08:29
Jak być szczęśliwym?
Bądź zdrów Czytelniku i pozwól że wraz z tym pozdrowieniem zapiszę Ci na receptę kilka najważniejszych i prostych jednocześnie zabiegów, kilka rzec można suplementów diety życia psychicznego. Dla poprawy zdrowia właśnie. Na początek jednak odłóż te tabletki na sen i na szczęście które trzymasz w ręku. One nie wystarczą…
Dzień otwarty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piotrkowie
W czwartek 31 marca Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim organizuje dzień otwarty. Poradnia zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież.
Pytamy tylko, jak możemy pomóc
Dwa w jednym - pomoc psychologiczną i duchową można otrzymać w klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie. - Od 2 tygodni funkcjonuje tam poradnia psychologiczna, gdzie mam przyjemność pracować z ludźmi, którzy potrzebują pomocy, a niekoniecznie mają możliwości finansowe - mówi Michał Szulc, psycholog.
Kim jest piętnastolatek?
W ubiegłym tygodniu w Piotrkowie doszło do tragedii. Piętnastoletni chłopiec wypadł z okna 10. piętra. Okoliczności tego zdarzenia bada policja i prokuratura. Kilka dni później w jeziorze Bugaj utonął czternastolatek. Nie przesądzając o wyniku dochodzeń w tych sprawach, próbujemy zapytać, kim jest piętnastolatek i jak nie przeoczyć tego, co w jego zachowaniu istotne. W poszukiwaniu odpowiedzi pomógł nam psycholog Michał Szulc.
"Komunikacja w psim świecie" - to tytuł warsztatów z zoopsychologien, które odbędą się 24 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej.
W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie Trybunalskim (al. 3 Maja 28/34, pok. 107) w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w godzinach 15.00 – 17.00 wznawia swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym można uzyskać nieodpłatnie pomoc psychologiczno-pedagogiczną.
Grupa wsparcia dla byłych pacjentów
Pacjenci, którzy zakończyli swój pobyt w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie, będą spotykać się raz w miesiącu. Z inicjatywy pacjentów dyrekcja szpitala postanowiła uruchomić grupy wsparcia.
To cud, że mąż mnie nie zabił
Miała nadzieję na lepsze życie. Chciała uciec z domu, w którym rządziła przemoc i alkohol.
Jak prowadzić mediacje z psem?
Z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Piotrkowa spotkała się impreza zorganizowana w Bibliotece Pedagogicznej, której głównym punktem programu był wykład zoopsychologa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat