Artykuły do tagu: Przestępczość

Jaki wskaźnik przestępczości w mieście i powiecie?
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące przestępczości w poszczególnych powiatach. Czarnymi punktami są Wałbrzych czy Nowy Sącz. Jak wypadł Piotrków i powiat piotrkowski?
Handlował podrobioną odzieżą i perfumami
Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 43 sztuki odzieży oraz 19 sztuk perfum z podrobionymi znakami, których wartość rynkowa to kilka tysięcy złotych.
W 2010 roku doszło do 4 morderstw i 44 rozbojów, w 2011 do 1 zabójstwa i 23 rozbojów, a w tym roku doszło do 2 morderstw i 16 rozbojów. Dane zostały przedstawione podczas debaty na temat bezpieczeństwa w Tomaszowie.
Uważaj w czwartki na Słowackiego!
Do wypadków drogowych w naszym mieście najczęściej dochodzi w czwartki, na ulicy Słowackiego w godzinach od 6.00 rano do 14.00. Tak przynajmniej wynika z policyjnych statystyk. Piotrkowska Komenda podsumowała pierwszą połowę 2012 roku. Wniosek? Brakuje nam policjantów!
- Pomimo, że szeregi piotrkowskiej policji uszczupliły się w ubiegłym roku o kilkadziesiąt etatów, to nie przełożyło się to na wyniki dotyczące wykrywalności przestępstw - powiedział podinspektor Bogdan Kujawski, zastępca komendanta piotrkowskiej komendy policji.
Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, jeśli autoryzacja operacji na twoim koncie jest potwierdzana esemesami – zachowaj ostrożność! Odnotowano nowy sposób kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych. Przestępcy, korzystając ze stworzonych przez siebie fałszywych stron banków, są w stanie nie tylko przejąć dane pozwalające wejść na konto internetowe, ale też dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje, które są przesyłane w SMS-ach na telefony komórkowe. Aby nie dać się oszukać, należy pamiętać o paru prostych zasadach.
Policja nadal rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się handlem i obrotem narkotykami. Niedawno informowaliśmy o zatrzymaniu kolejnych członków tej grupy.
Sprawcę widziałem – ale go nie pamiętam
Jak szuka się przestępców? Skutecznie – odpowiada najczęściej rzecznik piotrkowskiej policji. Tę skuteczność zdecydowanie wspomagają tworzone w Komendzie Wojewódzkiej Policji portrety pamięciowe przestępców. To właśnie w Łodzi jest człowiek, który zza biurka potrafi skutecznie ścigać przestępców.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat