Artykuły do tagu: Przemoc

Darmową infolinię uruchomił piotrkowski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Nie bij mnie mamo, nie bij mnie tato!
"Panie, niech te razy będą błogosławieństwem dla mojego dziecka. Oczyść je ze złego humoru i buntu. Pomóż mi właściwie zastąpić Ciebie w tym karceniu" - to fragment książki amerykańskiego autora pt. "Jak wytrenować dziecko".
W jego skład wchodzi kilkunastu przedstawicieli rozmaitych piotrkowskich instytucji zajmujących się szeroko pojętą pomocą.
Znęcał się nad rodziną. Czy więzienie go zmieniło?
Życie w strachu – to przez kilka ładnych lat fundował swojej żonie i trójce dzieci Piotr. Dziś siedzi w więzieniu za to, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną.
Piotrków: Za przemoc i długi trafią do noclegowni
Nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, która weszła w życie 16 listopada, daje nową możliwość do walki z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.
Punkt pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie otwarto w Piotrkowie.
Opoczno: O mało nie zabił własnego ojca
Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają wszystkie okoliczności awantury domowej, w wyniku której 41-letni mężczyzna został kilkakrotnie uderzony przez syna siekierą.
Bita matka ucieka przed synem
- To się ciągnie już od 10 lat! Syn pije i znęca się nade mną – mówi z płaczem pani Hanna* z Barkowic Mokrych w gminie Sulejów. Okazuje się, że 33–letni syn nie pozwala matce spokojnie mieszkać w jej własnym domu...
To cud, że mąż mnie nie zabił
Miała nadzieję na lepsze życie. Chciała uciec z domu, w którym rządziła przemoc i alkohol.
Blisko 2,5 tysiąca interwencji zakwalifikowanych jako przemoc w rodzinie odnotowali w tym roku na terenie powiatu piotrkowskiego funkcjonariusze komendy miejskiej policji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat