Artykuły do tagu: Przemoc

W regionie piotrkowskim rośnie zjawisko cyberprzemocy
W Polsce zjawisko cyberprzemocy pojawiło się w 2011 roku, gdzie internauta oczerniał poległego w Afganistanie polskiego żołnierza. Obecnie cyberprzemoc dotyczy głównie przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów i przede wszystkim internetu. Przypadki cyberprzemocy odnotowywane są również w regionie piotrkowskim.
Dostaniesz za to, że się urodziłeś!
Jeden z uczniów wchodzi rano do szkoły. Już na powitanie słyszy: “Dzisiaj dostaniesz bicie!”. Kiedy pyta, za co, słyszy: “Za nic, za to, że się urodziłeś”. Innym razem piotrkowska gimnazjalistka* słyszy: “Rozpier... ci szklankę na ryju... Znam takich, co ci buźkę przerobią”. Tylko kilka spośród wielu spraw dotyczących zastraszania i bicia trafia na policję!
Biała wstążka w Piotrkowie – Elżbieta Radziszewska w kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet
– Nie stosuję przemocy fizycznej, ani psychicznej. Gdy taką widzę reaguję. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla bicia, dla psychicznego nękania czy dla ekonomicznego ubezwłasnowolnienia – mówiła dziś Elżbieta Radziszewska, przypinając mężczyznom białe wstążki, symbol męskiego sprzeciwu wobec przemocy wobec kobiet. Wicemarszałek Sejmu RP odwiedziła w ramach akcji społecznej m.in. piotrkowską komendę policji, urząd miasta, komendę Straży Miejskiej oraz redakcję radia Strefa FM.
21.09.2014 10:16
Teraz biją dziewczyny!
Kiedy podczas rozmowy o cyberprzemocy przypadkiem wyszło na jaw, że Karolina* pobiła koleżankę, problemem nie był dla niej fakt, że pobiła, tylko czy filmik z tego zajścia umieszczony przez koleżankę w Internecie może być wykorzystany przeciwko niej jako dowód w sprawie.
 118 niebieskich kart w Piotrkowie
"Niebieska karta" - to procedura czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie. W Piotrkowie Trybunalskim takich kart w tym roku założono aż 118.
MOPR apeluje: Uważajmy na dzieci!
„Apel do mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie przejawy nieprawidłowości w opiece nad dziećmi” wystosował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Policja pomoże ofiarom przemocy
Każdy, kto ma do czynienia z przemocą, zawsze i o każdej porze może liczyć na pomoc policjantów - mówi mł. insp. Dariusz Walichnowski, komendant Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
Na ostatniej sesji radni przyjęli program przeciwdziałania przemocy i ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2014 - 2017.
Nastolatki pobiły swoją rówieśnicę
11 grudnia około godziny 14:40, dwie 16–latki, na ulicy Św. Antoniego w Tomaszowie, pobiły swoją rówieśnicę.
Trzy dni z Białą Wstążką
W miniony piątek, 6 grudnia, w Sejmie, poseł Elżbieta Radziszewska przekonywała, że symbol białej wstążki, to symbol męskiej walki z przemocą wobec kobiet. „Biała wstążka oznacza, że mężczyzna jest niewinny, nie stosuje przemocy i namawia wszystkich innych mężczyzn, aby tej przemocy nie stosowali”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat