Artykuły do tagu: Przedsiebiorcy

Jeszcze przez kilka dni przedsiębiorcy mogą starać się o wydzierżawienie nieruchomości w ramach Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Termin składania ofert w piotrkowskim magistracie mija 21 lipca. Tydzień później odbędzie się jawny przetarg.
Miasto przegrało pięć razy
Pięć pozwów, pięć niekorzystnych rozstrzygnięć dla miasta. W sporze przedsiębiorcy kontra urzędnicy sąd przyznał rację tym pierwszym.
Ilu przedsiębiorców skorzystało z dotacji?
W ciągu ostatnich kilku lat z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej skorzystało nawet kilkaset osób z terenu Piotrkowa i powiatu, jednak trudno oszacować, jak wiele tych przedsiębiorstw utrzymało się na rynku.
Chcą zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Podzamcze
W Hotelu Mercure Vestil w Piotrkowie odbywa się dziś konferencja, podczas której urzędnicy przedstawiają nowe możliwości inwestycyjne w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz terenów Podzamcza.
Spotkanie z przedsiębiorcami gminy Wolbórz
Jak pozyskać zewnętrzne środki dla firm, gdzie udać się po pomoc i na jakie zadania można otrzymać dofinansowanie, tego mogli dowiedzieć się przedsiębiorcy z gminy Wolbórz podczas spotkania, które zorganizował burmistrz Andrzej Jaros.
Obniżą podatki przedsiębiorcom
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców wprowadza samorząd Bełchatowa. Wystarczy zwiększyć zatrudnienie do końca tego roku, a podatek od nieruchomości w latach 2015- 2016 będzie niższy.
Aktywni piotrkowscy przedsiębiorcy nie będą płacić podatku od nieruchomości. Przegłosowano uchwałę, która zakłada zwolnienie z podatku od nieruchomości firmy inwestujące określoną pulę pieniędzy bądź zatrudniające nowych pracowników.
Przedsiębiorcy i samorządowcy powinni już przygotowywać się na pozyskiwanie funduszy z Unii z nowego rozdania na lata 2014 - 2020. Na stronie Urzędu Marszałkowskiego jest już zamieszczony Regionalny Program Operacyjny.
68 projektów zrealizowali piotrkowscy przedsiębiorcy dzięki unijnym dotacjom
Przedsiębiorcy z naszego regionu efektywnie pozyskiwali fundusze unijne w kończącym się już okresie programowania. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zrealizowano łącznie 68 projektów.
Powracamy do tematu listu otwartego napisanego przez grupę handlowców w sprawie zamknięcia ulicy POW w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat