Artykuły do tagu: Proszenie

Fundacja Imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego w Łodzi oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się 18 listopada o godz. 14 w czytelni dla dorosłych.
Już w sobotę I Regionalny Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych
Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej zaprasza w najbliższą sobotę (13 maja) na I Regionalny Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych.
Szkoła Podstawowa w Wolborzu zaprasza na XXX jubileuszowy rajd „Szlakiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego". Impreza odbędzie się w najbliższy weekend 12-13 maja.
Będzie nowa droga Proszenie – Polichno
Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej Proszenie - Polichno. Zakres prac obejmuje wykonanie podbudowy z kruszywa pod jezdnię i zjazdy, wykonanie warstw nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego. Zjazdy do posesji wykonane zostaną z kostki betonowej, a do okolicznych pól z masy bitumicznej. Będzie też chodnik dla pieszych z kostki betonowej i pobocze.
Rozbój w gminie Moszczenica - pobił, okradł i wywiózł do lasu
Wczoraj aresztowano sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie gminy Moszczenica. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.
Szkoła w rękach stowarzyszenia – czy to się sprawdza?
Dzieci coraz mniej, szkół też, wiele placówek w Polsce zostało zlikwidowanych. Nie ominęło to również naszego regionu. Często jedyną szansą na przetrwanie placówki jest przekazanie jej stowarzyszeniu. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Proszeniu. W gminie Wolbórz o likwidacji podstawówki mówi się od lat, likwidacji szkoły chciała już poprzednia burmistrz, jednak opór (nauczycieli, rodziców, radnych) był zbyt silny. Teraz szkołę ma przejąć stowarzyszenie. Czy w ten sposób uda się uratować placówkę? Przykład Rękoraja pokazuje, że nie jest niemożliwe.
Kuratorium zaakceptowało zmiany w SP w Proszeniu
Przedstawiciele Kuratorium Oświaty pozytywnie zaopiniowali zmiany, które zostaną wprowadzone niebawem w Szkole Podstawowej w Proszeniu. Przypomnijmy, że placówką będzie zarządzać stowarzyszanie powołane przez rodziców.
Nadzwyczajnie w Wolborzu. Szkołę przejmuje stowarzyszenie
Wszystko wskazuje na to, że od września Szkołą Podstawową w Proszeniu będzie zarządzać stowarzyszenie powołane przez rodziców. Podmiot został już zarejestrowany w KRS-ie, a w piątek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wolborzu radni mają podjąć uchwałę dotyczącą przekazania placówki.
Wypadek na S8. Jedna osoba zginęła
Jedna osoba zginęła w wyniku wypadku, do którego doszło w piątek na trasie S8 pomiędzy Piotrkowem a Wolborzem.
Rodzice chcą ratować szkołę
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros namówił rodziców, żeby założyli stowarzyszenie, które przejmie od samorządu prowadzenie Szkoły Podstawowej w Proszeniu. W ten sposób prawdopodobnie uda się uniknąć likwidacji placówki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat