Artykuły do tagu: Prostytucja

Prostytutki w Piotrkowie zarabiają najmniej
O tym, że w Piotrkowie Trybunalskim mamy najniższe średnie zarobki już wiemy. Informował o tym kilka tygodni temu GUS. Powstał kolejny raport. Firma zajmują się doradztwem w dziedzinie zasobów ludzkich wyliczyła, że prostytutki z naszego miasta zarabiają najmniej w Polsce, bo niespełna 130 zł za godzinę.
Handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji, handel narkotykami. Policja rozbiła grupę przestępczą
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
Płatna miłość nad Strawą - o piotrkowskiej obyczajowości sprzed stu lat
Oficjalnie profesją tą zajmowało się niewiele ponad 60 zarejestrowanych kobiet. W rzeczywistości spora liczba mieszkanek Piotrkowa trudniła się tym zajęciem w ukryciu. Do prostytucji zmuszała je głównie bieda. Jeden z legalnie działających, koncesjonowanych piotrkowskich domów publicznych mieścił się przy ulicy Krakowskiej 16…
Nakłaniali kobiety do prostytucji. 9 osób zatrzymanych
Dziewięć osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które nakłaniały kobiety do prostytucji, zatrzymali policjanci ze Skierniewic wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi (przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi).
Historia. W Piotrkowie sądzono handlarzy żywym towarem
Jest rok 1899. Polska jest pod zaborami, w Piotrkowie rządzą Rosjanie. Po upadku Powstania Styczniowego car zdecydował, że to miasto nad Strawą będzie stolicą jednej z guberni. Tu urzędował jego przedstawiciel, tu ferowano wyroki sądowe. Przed piotrkowskim sądem stawali mieszkańcy wielu miast z obecnych województw: śląskiego i łódzkiego.
Pięcioro członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi oraz ułatwianiem i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zwerbowane przez grupę Polki, w tym także z terenu naszego województwa, trafiały do holenderskiego klubu, w którym były zmuszane do prostytucji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat