Artykuły do tagu: Projekt

800-lecie – rocznica, która łączy Piotrków z Opolem
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy".
Będą inspirować uczniów i nauczycieli
Dodatkowe zajęcia dla uczniów, studia podyplomowe, kursy i szkolenia dla nauczycieli, wyposażenie pracowni w narzędzia technologii informacyjnej i materiały dydaktyczne - to wszystko w ramach projektu „Szkoła inspiracji”. Będzie on realizowany w dwóch placówkach na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Na ten cel pozyskano ponad 250 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Biblioteka naszych marzeń?
Biblioteka to stanowczo zbyt mało powiedziane. W gmachu, który ma powstać na placu Pofranciszkańskim będą nie tylko książki, ale też wystawy, projekcje filmów, kawiarnia, podziemny parking, pracownie artystyczne, miejsce na pokazy naukowe… Co jeszcze? Tego dowiedzieliśmy się podczas wtorkowego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jerozolimskiej.
Kolorowa Lokomotywa dojechała do finału!
W minioną sobotę, 15 października, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał tegorocznej edycji projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci "Kolorowa Lokomotywa". Po prawie 3 miesiącach działań w terenie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów: fotograficznego, plastycznego oraz rękodzieła i sztuki ludowej. Z prawie 300 zgłoszonych prac komisja konkursowa wyłoniła 9 nagród głównych oraz 100 wyróżnień.
Szkoły wygrały w budżecie obywatelskim
Ponad 9 tysięcy głosów oddali piotrkowianie w tegorocznym głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego.
Kolorowa Lokomotywa przedłuża dzieciom wakacje!
Dwa miesiące to za mało! Dzieci z województwa łódzkiego, uczestniczące w projekcie „Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku” Łódzkiego Domu Kultury, mogły cieszyć się pięknym początkiem września podczas plenerowych warsztatów i zajęć edukacyjnych.
Piotrkowski MOPR pozyskał 21 tysięcy złotych na realizację projektu "Dzieciństwo warte wspomnień". W tej sprawie zawarto już porozumienie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Wybierzemy projekty do budżetu obywatelskiego Piotrkowa
Już 5 września ruszy głosowanie, w którym wybierzemy projekty do realizacji w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Na wybór będziemy mieć dwa tygodnie.
Jak zaprojektować i urządzić ogród?
Ogród to ważne miejsce każdego domu – przestrzeń, w której odpoczywamy, spotykamy się z rodziną, przyjmujemy gości czy wykonujemy różnego rodzaju prace. Bez wątpienia miejsce to powinno być zatem nie tylko dobrze zagospodarowane, ale i zadbane. Zatem, jak zaprojektować ogród, by cieszył oczy domowników i gości? Jak zaaranżować funkcjonalną, ale i efektownie prezentującą się przestrzeń przydomową?
 Kolorowa Lokomotywa ruszyła w czwartą podróż po regionie!
W poniedziałek 27 czerwca Łódzki Dom Kultury po raz czwarty zainaugurował projekt "Kolorowa Lokomotywa - Na zielonym szlaku 2016 - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego". W tej edycji dołączył kolejny wagonik - ŁÓDŹ.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat