Artykuły do tagu: Projekt

55 miejsc parkingowych zamiast dotychczasowych 42, likwidacja pasa rozdziału i zwężenie ulicy. Chodniki z kostki granitowej i efektowne oświetlenie, oraz inne elementy drobnej architektury - tak w skrócie przedstawia się koncepcja przebudowy ulicy POW w Piotrkowie.
Ulica Polskiej Organizacji Wojskowej wypadła z Traktu Wielu Kultur. Nie oznacza to, że ominie ją remont, jednak nie będzie on sfinansowany z pieniędzy pozyskanych na realizację tego projektu. W zamian do projektu włączono kilka innych ulic, a także Plac Czarnieckiego.
40 tysięcy złotych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymają bezrobotni po 45 roku życia, którzy złożą wniosek i spełnią wymagane kryteria. Ponadto, przez pół roku Powiatowy Urząd Pracy będzie płacił składki przedsiębiorcy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nowy projekt unijny rusza we wrześniu.
Ministerstwo nie da pieniędzy
Piotrków nie otrzyma dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę nowej biblioteki. Minister Bogdan Zdrojewski podjął decyzję, że nie odbędzie się dodatkowy konkurs, w ramach którego Gmina Piotrków miała szansę otrzymać dotację.
Nowa siedziba biblioteki będzie tańsza, ale później
Nowa siedziba piotrkowskiej biblioteki kosztować ma o 5 mln zł mniej niż zakładano jesienią ubiegłego roku. Wciąż jednak nie wiadomo, czy i kiedy biblioteka powstanie. Miasto liczy na unijną dotację, tymczasem konkursu, na który miał trafić miejski projekt, być może w tym roku nie będzie.
Takimi oto słowami można przedstawić nowy, ambitny projekt Kupimyklub.pl, który w lipcu 2008 roku wystartował w Polsce. Projekt ma na celu zgromadzenie sympatyków piłki nożnej, którzy chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z rozwojem klubu.
01.10.2008 16:07
Była sobie biblioteka ?
Wygląda na to, że budowa miejskiej biblioteki publicznej znów przesunie się w bliżej nieokreśloną przyszłość. W najbliższym czasie miasto nie będzie starać się o pieniądze z Ministerstwa Kultury na budowę biblioteki. Do 30 września miasto miało czas na przystąpienie do konkursu w celu uzyskania środków unijnych na realizację projektu. Do konkursu nie przystąpiło. Co było tego powodem i co z ponad milionem złotych wydanym na projekt nowej biblioteki?
Biblioteka za 43 miliony ?
W projekcie zaplanowano prawie wszystko. Nowoczesny wygląd budynku, dwie strefy użytkowe. Przewidziano dobry widok na Stare Miasto z wnętrza budynku, szklane ściany i dach, przestronny hall, stanowiska internetowe, kawiarnię, antykwariat, małą salę konferencyjną (kinową), klimatyzację. Nie przewidziano tylko jednego - ceny...
27.03.2008 15:38
Nowa biblioteka
Czy 10 marca 2008 r. przejdzie do historii naszego miasta jako dzień narodzin nowego gmachu biblioteki w Piotrkowie? W poniedziałek po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć koncepcję architektoniczną nowej książnicy. Należy dodać, że koncepcję śmiałą, przemyślaną i ciekawą. Uczciwie należy podkreślić, że także dość drogą w realizacji. Zaprezentowana w poniedziałek w dotychczasowym gmachu biblioteki przy ulicy Jerozolimskiej koncepcja architektoniczna jest trzecią z kolei przedstawioną przez Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego "Budopol" SA.
Zagrożona jest realizacja projektu "Traktu Wielu Kultur". Wszystko za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat