Artykuły do tagu: Prawa

Przesyłki nie dostarczono - sprawy „spadają z wokandy”
Ponad sto spraw "spadło z wokandy" w sądach okręgu piotrkowskiego z powodu opóźnień w doręczaniu wezwań lub innych pism procesowych.
Kto odpowiada za stan piotrkowskich ulic?
Okazuje się, że największym dewastatorem nawierzchni są Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. Uważa tak Krzysztof Byczyński, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Piotrkowianin przygotowuje wyprawę na Elbrus
W maju poprowadził wyprawę na Ararat. Teraz przygotowuje się do wejścia na Elbrus. Piotrkowianin, Jerzy Krawczyk, jak sam mówi kocha góry, na ich szczytach odnajduje poczucie absolutu, walczy z własną słabością i kontempluje piękno przyrody.
Kto naprawi drogę w Michałowie?
Nadal nie wiadomo, kto naprawi drogę w Michałowie zniszczoną przez ciężki sprzęt podczas budowy ekspresowej "ósemki".
Piotrków: Będą łatać szkolne dziury
Dziurawy dach w III LO, niedocieplone ściany, okna do wymiany. Piotrkowskie szkoły czekają poważne inwestycje. Część z nich wykonana zostanie już w tym roku.
Piotrków: Ulica Kręta do poprawki
Niedawno oddana do użytku, a już wymagała napraw. Mowa o ulicy Krętej w Piotrkowie, na której konieczne było dokonanie kilku kosmetycznych poprawek.
Śnieg pada, drogowcy łatają dziury
Łatanie dziur na skrzyżowaniu Sikorskiego-Armii Krajowej-Piłsudskiego, na którym doszło dziś do karambolu z udziałem czterech pojazdów odbywa się na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się już po raz dwunasty - 1 i 3 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy będziemy również pisać w Piotrkowie przez 12 godzin w klubie Spirala 1 grudnia i 3 grudnia w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Krótsze rozprawy w wydziale pracy piotrkowskiego sądu. Od października wszystko, co dzieje się na sali rozpraw jest nagrywane - to znaczenie skróca trwanie procesu.
MZDiK: Dziury z piotrkowskich ulic nie znikną
Przy obecnej sytuacji finansowej nie ma szans na załatanie wszystkich ubytków w naszych drogach - mówi Krzysztof Byczyński, dyrektor MZDiK w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat