Artykuły do tagu: Powstaniewarszawskie

Piotrkowianie pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego
Mieszkańcy Piotrkowa uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą poświęconą piotrkowianinowi gen. Stefanowi Roweckiemu, ps. Grot.
1 sierpnia w Piotrkowie zawyją syreny
1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe, które będą emitować dźwięk ciągły przez 1 minutę. Wszystko dla upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Piotrków nie zapomniał o powstańcach warszawskich
Najpierw rozległ się dźwięk syren alarmowych, później delegacje samorządów, instytucji, ugrupowań politycznych i społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Nie zabrakło też krótkiej części artystycznej. Piotrkowskie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończył marsz.
Piotrkowianie w Powstaniu Warszawskim
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w powstaniu warszawskim”. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją prezentowaną na parkanie muzealnym.
W Piotrkowie również upamiętnią powstańców warszawskich
1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego także w Piotrkowie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Po złożeniu wieńców i kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbędzie się tam okolicznościowy koncert.
Apel Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie rocznicy powstania
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.
Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
W piątek 28 lipca odbędzie się kolejna edycja akcji porządkowania mogił powstańców warszawskich na piotrkowskich cmentarzach. Zinwentaryzowano ich jak dotąd około 20. Uczestnicy akcji spotkają się o godz. 17.30 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej.
1 sierpnia zawyją syreny
Punktualnie o godzinie 17.00 na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Godzina „W” w Piotrkowie
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat