Artykuły do tagu: PowstanieWarszawskie

Uporządkowali mogiły powstańców
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.
Marsz w rocznicę Powstania Warszawskiego
1 sierpnia obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w naszym mieście odbędzie się II Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
W rocznicę Powstania Warszawskiego będzie marsz
Wkrótce obchodzić będziemy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w mieście odbędzie się Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Jerzy Zelnik w Kolegiacie Wolborskiej
W niedzielę, 3 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach VII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tematem było Powstanie Warszawskie 1944, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.
Uczcili pamięć powstańców
Minutą zadumy, wyciem syren a także klaksonami samochodów uczcili piotrkowianie 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz miasta, powiatu, kombatanci oraz przedstawiciele organizacji społecznych i partii politycznych złożyli wieńce i kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Oddadzą hołd powstańcom warszawskim
W piątek, 1 sierpnia, o godzinie „W”, czyli punktualnie o 17.00, w Piotrkowie Trybunalskim rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
W piątek (1 sierpnia) o godzinie 17.00 w celu uczczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe w ramach treningu.
W czwartek (1 sierpnia) o godzinie 17.00 włączone zostaną miejskie syreny alarmowe. Związane jest to z uczczeniem 69. rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym czasie przeprowadzony będzie także test syren alarmowych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat