Artykuły do tagu: Powietrze

NFOŚiGW można już składać e-wnioski w ramach
Została uruchomiona internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze"; e-wnioski są dostępne w serwisie gov.pl - informuje NFOŚiGW. Jak dodano, bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację.
Włoscy naukowcy: koronawirus preferuje suche zimne powietrze
Koronawirus najlepiej szerzy się w suchym zimnym powietrzu - ustalili włoscy naukowcy. Według nich epidemia rozwija się szybciej w temperaturze około 5 stopni Celsjusza i przy niskim poziomie wilgotności.
W Radomsku chcą zawiesić budżet obywatelski, by zaoszczędzić na walkę ze smogiem. W Piotrkowie Trybunalskim też powinni?
Możliwość zawieszenia budżetu obywatelskiego bierze pod uwagę prezydent Jarosław Ferenc, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chciałby przeznaczyć na walkę ze smogiem. W Piotrkowie Trybunalskim takie rozwiązanie nie jest możliwe. Dlaczego?
Ile kosztuje czyste powietrze w domu? Sprawdź sam
Według danych WHO, w Polsce co roku z powodu chorób wywołanych przez smog umiera 48 tysięcy osób. Do niedawna w samym Krakowie było to około 1400 osób rocznie. Z raportu Deloitte przygotowanego wraz z InnoEnergy wynika, iż UE płaci za smog około 2,9 proc. wygenerowanego na jej terenie PKB. W przypadku naszego kraju jest to 111 mld zł rocznie. Co więcej, jak przewiduje Komisja Europejska, całkowite koszty zewnętrzne związane z oddziaływaniem smogu na zdrowie w 2020 r. wyniosą pomiędzy 243 mld euro a 775 miliardów euro. To tzw. społeczny koszt smogu. A ile kosztuje ochrona przed jego oddziaływaniem?
Zanieczyszczone powietrze to słabsze kości
Osoby przebywające w otoczeniu cechującym się dużym zanieczyszczeniem powietrza mają słabsze kości – wynika z badania opublikowanego na łamach „Jama Network Open”. Są w związku z tym bardziej narażone na osteoporozę.
Jak oczyszczacz powietrza zadba o czystość w Twoim domu?
Spędzając większość swojego życia w pomieszczeniach, oddychamy dostępnym w nich powietrzem, rzadko zdając sobie sprawę z jego jakości. O ile bowiem powoli rośnie świadomość społeczna na temat smogu i zanieczyszczeń powietrza na zewnątrz, o tyle własny dom czy biuro traktujemy często jak azyl. Tymczasem nasze śluzówki i drogi oddechowe mogą być nieustannie podrażniane przez substancje znajdującym się we wdychanym powietrzu. Poradzić z nimi może sobie oczyszczacz powietrza. Jak zadba on o czystość w Twoim domu?
Piotrków znów utonie w smogu?
Choć ten weekend zapowiada się wyjątkowo pogodnie, temperatury - zwłaszcza w nocy - są coraz niższe, możemy więc zacząć odliczać dni, kiedy Polska znów utonie w smogu. Piotrków Trybunalski również. Skończą się długie spacery, a o uprawianiu sportu w plenerze możemy zapomnieć. Czy naprawdę przez 6 miesięcy w roku musimy oddychać trującym powietrzem?
Dron bada jakość powietrza nad Piotrkowem
Piotrkowscy strażnicy miejscy po raz pierwszy za pomocą drona kontrolowali jakość spalin produkowanych w kominach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek (31 stycznia) udali się na osiedle Wierzeje, gdzie sprawdzili dwadzieścia kominów.
Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie
Mroźna aura przyczyniła się do pogorszenia stanu powietrza w Piotrkowie. Według tego, co pokazują nam czujniki Airly, w centrum miasta dopuszczalna norma pyłu PM 2,5 była przekroczona została o 735%, natomiast PM 10 o 707%!
Walka trwa. Jak ze smogiem radzą sobie inni?
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat