Artykuły do tagu: Powiat Piotrkowski

W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim też łamią przepisy. Policja wypisuje mandaty
Jedni urządzili sobie spotkanie towarzyskie w szczycie bloku, inni chcieli napić się piwa na przystanku autobusowym. Wszyscy dostali mandaty za złamanie ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii. Miniona doba pokazała, że nie wszyscy traktują obostrzenia poważnie. W trzech przypadkach policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie.
Dwa kolejne zakażenia w powiecie piotrkowskim
Do 7 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w powiecie piotrkowskim. We wtorek zanotowano bowiem dwa kolejne przypadki zakażenia COVID 19.
2000 maseczek od powiatu dla szpitali. To jeszcze nie koniec
Samorząd powiatu piotrkowskiego przekazał w środę do piotrkowskich szpitali pierwszą partię certyfikowanych maseczek medycznych - 2000 sztuk. To niezbędny sprzęt w wykonywaniu przez personel medyczny codziennych czynności.
Powiat uruchomił rezerwę – 200 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej
Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem i poddanych obowiązkowej kwarantannie. Od soboty w powiecie piotrkowskim wykryto 5 takich przypadków, w Piotrkowie Trybunalskim 3. Codziennie wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. Władze naszego powiatu uruchomiły rezerwę zarządzania kryzysowego w wysokości 200 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, płynów do dezynfekcji, okularów, rękawic i przyłbic, specjalistycznych masek dla Państwowej Straży Pożarnej i innych niezbędnych środków ochronnych.
Koronawirus. Apel sanepidu i Urzędu Gminy w Rozprzy!
Osoby, które uczestniczyły 7 marca (sobota) w koncercie zorganizowanym w sali OSP w Rozprzy (Dzień Kobiet) oraz miały bliski kontakt z występującymi, w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednej z osób, powinny zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia.
Prezydent i starosta apelują: zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek
Do tej pory zarówno na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak i powiatu piotrkowskiego nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Nie ma powodów do paniki, ale należy stosować się do zaleceń specjalistów, a młodzi niech zostaną w domach apelowali podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.
Rusza powiatowa kwalifikacja wojskowa
Ponad 550 mężczyzn z terenu powiatu piotrkowskiego powinno stawić się do kwalifikacji wojskowej. Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Łódzkiego rozpocznie się ona 16 marca i potrwa do 10 kwietnia 2020 r. Obowiązkowi podlegają mężczyźni urodzeni w roku 2001 oraz mężczyźni urodzeni w latach 1996 - 2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
8 marca w powiecie. Pierwsza Gala Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej
Tegoroczny Dzień Kobiet był w powiecie piotrkowskim szczególny. Po raz pierwszy zorganizowano bowiem Galę Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej. Była to okazja do docenienia tych pań, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie kultury, biznesu czy działalności społecznej. Do tytułu „kobieta wyjątkowa” nominowano aż 67 pań.
Wypadek na
Do wypadku doszło w czwartek rano na 409. kilometrze drogi krajowej numer 1.
Atrakcyjne kursy w szkołach powiatowych
Dzięki projektom, które uzyskały akceptację w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego szkoły powiatowe znacznie wzbogacą swoją ofertę edukacyjną. Realizację projektów („Podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Piotrkowskim”) przewidziano do sierpnia 2021 roku, zatem to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności zarówno dla obecnych jak i przyszłych uczniów szkół powiatowych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat