Artykuły do tagu: Powódź

Czy piotrkowskie rzeki mogą zalać nasze miasto?
Synoptycy znów zapowiadają gwałtowne burze, a to oznacza możliwość zalania i zablokowania naszego miasta.
Ostatnio  stało się to w czwartek, 24 czerwca. W wyniku gwałtownych opadów deszczu ruch pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta został sparaliżowany.
Pilica w Sulejowie w końcu zostanie pogłębiona?
W ostatnich kilkudziesięciu latach dno Pilicy podniosło się o około metr, wzrosło więc również zagrożenie powodziowe w Sulejowie. Poza pogłębianiem dna od wielu lat planowane są również prace przy zbiorniku Zalewu Sulejowskiego, które mają przywrócić jego funkcje związane z ochroną mieszkańców przed powodzią. Pytanie tylko kiedy?
Miasto partnerskie Piotrkowa apeluje o pomoc (VIDEO)
Burmistrz serbskiej Žagubicy, miasta partnerskiego Piotrkowa apeluje o pomoc w związku z tragiczną sytuacją po powodzi jaka nawiedziła to miasto na początku sierpnia. Oprócz pieniędzy potrzebne są sprzęt AGD oraz meble.
Sulejów. Odwołano alarm  powodziowy
Jak nas poinformował Włodzimierz Kapiec z Urzędu Miasta w Sulejowie 9 maja odwołany został alarm powodziowy w gminie.
Kryzys minął. Odwołali pogotowie przeciwpowodziowe
2 maja wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Łódzkiego.
Alarm przeciwpowodziowy w gminach Sulejów i Aleksandrów
Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, alarm przeciwpowodziowy został ogłoszony w dwóch gminach naszego powiatu.
Powódź także w Piotrkowie. Wylała Strawa
Spore szkody spowodowała zapomniana piotrkowska rzeka, Strawa. W związku z ostatnimi intensywnymi opadami deszczu woda wlała się na teren kilku posesji w Piotrkowie.
Stan alarmu powodziowego w gminie Sulejów
Intensywne opady deszczu spowodowały podniesienie poziom rzek Luciąży i Pilicy. W związku z tym w piątek odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego.
Co z pogłębianiem Pilicy?
Czy zmiana rządu spowoduje opóźnienie inwestycji pogłębiania Pilicy? - Czekamy już tylko na pieniądze - mówi burmistrz Sulejowa.
Wreszcie pogłębią Pilicę? Wizyta ministra w Sulejowie
Powiało optymizmem w sprawie pogłębienia Pilicy. Minister ochrony środowiska Maciej Grabowski spotkał się w poniedziałek z burmistrzem Sulejowa Wojciechem Ostrowskim. Minister zapewniał, że trwają ostatnie uzgodnienia w tej sprawie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat