Artykuły do tagu: Pomnik

Mikołajowi zima niestraszna
Wcale nie chodzi tutaj o św. Mikołaja, a o pomnik Mikołaja Kopernika, który znajduje się przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
09.04.2019 10:13
O 8.41 zawyją syreny...
10 kwietnia o godzinie 8.41 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe, będzie to forma upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
Uświetnili rocznicę wyzwolenia Piotrkowa
73. rocznica wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego spod okupacji hitlerowskiej była okazją do złożenia kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945". W styczniu 1945 roku do miasta wkroczyły wojska sowieckie kończąc tym samym ponad 5-letnią okupację hitlerowską.
Spotkanie w sprawie „Pomnika historii”
Na Zamku w Piotrkowie spotkał się dziś zespół który zajmuje się przygotowaniem wniosku o przyznanie naszemu miastu tytułu „Pomnika Historii”. To kolejne posiedzenie zespołu. Tym razem w obradach brała udział Aleksandra Stępień - Wojewódzki Konserwator Zabytków.
List ONR. Instytut Pamięci Narodowej zaprzecza [AKTUALIZACJA]
Niedawno opublikowaliśmy list, przesłany nam przez przedstawicieli piotrkowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego, który chce usunięcia Pomnika Bohaterów Walk za Polskę i Lud z placu Niepodległości. Do sprawy odniósł się łódzki oddział IPN.
ONR chce usunięcia pomnika z placu Niepodległości.
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego chce usunięcia Pomnika Bohaterów Walk za Polskę i Lud. “Jak mamy uczyć dzieci prawdziwej historii naszego narodu, gdy codziennie widzimy pomnik dziękczynny naszemu oprawcy?” - pytają przedstawiciele ONR-u.
Spotkanie w sprawie Pomnika Historii
Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Pomnika Historii odbyło się na Zamku Królewskim. Jego zadaniem jest przygotowanie wniosku o wpisanie "Traktu Wielu Kultur" na listę Pomników Historii.
Trakt Wielu Kultur Pomnikiem Historii?
Piotrkowski Urząd Miasta chce złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie utworzenia Pomnika Historii na Trakcie Wielu Kultur. W tym tygodniu prawdopodobnie zbierze się zespół, który koordynować ma wszelkie prace z tym związane.
23.01.2017 07:44
Rocznica urodzin Witosa
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.
Rozpoznajesz wandali, którzy zniszczyli pomnik?
Policjanci z Piotrkowa poszukują świadków zdarzenia z 1 marca, kiedy to nieznani sprawcy pomalowali sprayem pomnik w centrum miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat