Artykuły do tagu: Polski

Puchar Polski: Wyniki IV rundy
Pierwszym zespołem, który wywalczył awans do piątej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego był beniaminek klasy okręgowej, KS Poświętne, który we wtorek pokonał czwartoligową Ceramikę Opoczno 2:1.
Poznaliśmy rozstrzygnięcia trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Jak zwykle, i to bardzo cieszy, nie obyło się bez niespodzianek. Z pewnością największą jest awans niezrzeszonej drużyny Emik Brudaki. Emik pokonał Włókniarza Moszczenica 3:1. Sensacją jest także odpadnięcie czołowej drużyny czwartej ligi - Włókniarza Zelów. Zelowianie, w których składzie występuje były reprezentant Polski Jacek Berensztajn, przegrali po rzutach karnych z beniaminkiem klasy okręgowej Piotrcovią.
Wydział Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie rozlosował pary III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W tej fazie rozgrywek biorą udział już drużyny z III i IV ligi. Jedyna niezrzeszona drużyna-Emik Brudaki zmierzy się z Włókniarzem Moszczenica. Ciekawie powinno być w Gutowie, gdzie beniaminek klasy okręgowej Piotrcovia zagra z czwartoligowym Włókniarzem Zelów.
Wojska Polskiego: Ponad 5 km z dziejów miasta
Jedna z najdłuższych i bez wątpienia najstarszych piotrkowskich ulic. Z pewnością również jedna z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii. Lata świetności ma już dawno za sobą. Przypominają o nich tylko niektóre z zabytkowych budowli.
Wojska Polskiego, na co dzień jedna z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii, to jedna z najdłuższych i najstarszych piotrkowskich ulic. Liczy sobie 5 km i 59 m i wciąż „rośnie”. Jej początki sięgają jeszcze czasów Władysława Łokietka. Tak jak i miasto, przechodziła różne koleje losu. Kilkakrotnie zmieniała też swoją nazwę.
Niezrzeszona drużyna w trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu! Swój drugi mecz wygrał Emik Brudaki i w najbliższym meczu może zmierzyć się z zespołem z klasy okręgowej. Dzielnie walczyli także amatorzy z Sulejowa, ale w dogrywce nie dali rady przeciwnikom z Żarnowa i przegrali 3:6. O awans w najbliższą niedzielę powalczy także Kiełbikowa Strzecha lecz o sukces, w meczu z Relaxem Czerniewice będzie niezwykle ciężko.
Aż trzy drużyny, które nie biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez OZPN Piotrków, wywalczyły awans do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Puchar Polski daje możliwość gry zespołom niezrzeszonym i jak widać wykorzystują one swoją szansę. Mowa o zespołach: Emik Brudaki, Kiełbikowa Strzecha Leonów i LZS Sulejów. Przegrała natomiast drużyna OSP z Bąkowej Góry.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat