Artykuły do tagu: Pojazd

Przewoził kruszarkę do betonu. Ważył blisko 80 ton
Zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył ponad 78. Inspektorzy ITD zatrzymali w Piotrkowie przeciążony pojazd ciężarowy przewożący dużą kruszarkę do betonu. To kolejny skontrolowany pojazd, który znacznie przekraczał dopuszczalny normy.
02.09.2019 08:12
Historia Pojazdu
Nie każdy z nas może pozwolić sobie, by swoje wymarzone auto kupić prosto z salonu. Najczęściej kupujemy używany samochód i w sumie nie ma w tym żadnego problemu, przynajmniej póki coś się w nim nie zepsuje. Ale jak to? Sprzedawca zapewniał, że był pierwszym właścicielem, a pojazd sam w sobie jest bezwypadkowy. Może się zdarzyć, że osoba sprzedająca nam auto nie była z nami do końca szczera.
Czy w Piotrkowie zmienią się tablice rejestracyjne?
Po ulicach Piotrkowa Trybunalskiego jeżdżą samochody z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od cyfry 9. A to oznacza, że niebawem wyczerpią się możliwe kombinacje pięciu cyfr. Czy to oznacza, że zmieni się wyróżnik EP ma tablicach rejestracyjnych?
Opel 30-latka emitował uprzywilejowane sygnały dźwiękowe. Mężczyznę zatrzymała policja
30-letni właściciel opla zamontował w swoim oplu urządzenie emitujące dźwięki zarezerwowane wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych. Mężczyznę zatrzymała policja, teraz stanie przed sądem. Grozi mu grzywna.
Mimo zakazu, prowadził pojazd i spowodował wypadek
Mimo zakazu prowadzenia pojazdów, 27-letni bełchatowianin kierował oplem vectrą i spowodował wypadek. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Malutkie, w piątek około godziny 10.00. W jego wyniku 3 osoby zostały przewiezione do szpitala. Wśród poszkodowanych znalazło się 3-letnie dziecko.
Inspektorzy mogą już korzystać z wagi przy rondzie Sulejowskim
Utworzenie wagi dla samochodów ciężarowych było jednym z elementów przebudowy ronda Sulejowskiego w Piotrkowie. Samo rondo oddano do użytku w czerwcu 2017, a dopiero od niespełna miesiąca Inspekcja Transportu Drogowego może korzystać z nowej wagi i przeprowadzać kontrole pojazdów ciężarowych.
Trudna sztuka parkowania tyłem
Wiele osób prowadzących pojazdy unika parkowania tyłem. Czy to naprawdę takie trudne? Jak prawidłowo wykonywać taki manewr?
Był trzeźwy, ale miał zakaz prowadzenia pojazdów
Najwyraźniej wydawało mu się , że jak wóz konny podczepi pod ciągnik rolniczy, to zakaz prowadzenia pojazdów nie będzie złamany.
Straż Miejska kontroluje przeciekające pojazdy
Piotrkowska Straż Miejska rozpoczęła kontrole stanu technicznego pojazdów. Chodzi o wyciekające płyny np. oleje, które zanieczyszczają środowisko i brudzą chodniki oraz ulice.
W weekend wszystkich zmotoryzowanych czekają jeszcze większe utrudnienia na krajowej 8.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat