Artykuły do tagu: Podtopienia

Deszcz i silny wiatr przysporzyły pracy strażakom
Jesień pokazuje swoje najgorsze oblicze. Także dziś mapa Polski pełna jest ostrzeżeń przed bardzo mocnym deszczem. W województwie łódzkim strażacy mieli pełne ręce roboty. Do lokalnych podtopień i zalanych piwnic wyjeżdżali 75 razy. Więcej pracy niż zazwyczaj mieli też strażacy z Piotrkowa i powiatu.
Stan ostrzegawczy na Pilicy przekroczony [AKTUALIZACJA]
Podniósł się poziom wody w Pilicy - przekroczono już stan ostrzegawczy, czyli 230 centymetrów.
Podtopienia w Kłudzicach. Mieszkańcy mają dość
Mieszkańcy miejscowości Kłudzice w gminie Sulejów muszą walczyć z podtopieniami na kilkusetmetrowym odcinku drogi powiatowej. Nagromadzona woda może podtapiać okoliczne posesje, a ponadto utrudnia przejazd przez miejscowość. Od trzech dni na miejscu pracują strażacy z OSP w Przygłowie i Kłudzicach.
Czy Pilica w Sulejowie zostanie wreszcie pogłębiona?
Czy Pilica w Sulejowie zostanie wreszcie pogłębiona? Niestety na pewno nie stanie się to szybko. Po raz kolejny pojawiły się bowiem problemy.
27.05.2014 21:36
Strawa znów wylała
W Piotrkowie grzmiało dziś już od godz. 14.00. Wieczorem burza rozpętała się na dobre, a opady były tak intensywne, że Strawa na Starym Mieście znów wylała.
Nie tylko deszcz jest przyczyną zalań i podtopień
Nie tylko silne opady deszczu są przyczyną zalań i podtopień gospodarstw, ale przede wszystkim niedrożne rowy melioracyjne. Jak zauważa Straż Pożarna w Piotrkowie, rowy i przepusty często są pozasypywane.
Stan alarmowy na Luciąży
Rzeka Luciąża w gminie Sulejów przekroczyła stan alarmowy. Poziom wody od wczoraj nieco opadł, ale nadal przekracza normy. Na Pilicy poziom wody wzrasta.
Radomsko: Nie będzie podtopień
Dwóm dużym dzielnicom Radomska, a także radomszczańskim terenom Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie grożą już podtopienia. Tereny zostały odwodnione i tym samym zakończono jedną z najkosztowniejszych radomszczańskich inwestycji.
Piotrków: Po raz kolejny wpuszczeni w kanał
W zachodniej części Piotrkowa, w pobliżu trasy szybkiego ruchu (DK nr 1 oraz DK nr 8) przy ulicy Podmiejskiej i Belzackiej znajduje się kilkadziesiąt gospodarstw domowych, które przy silnych opadach deszczu są zalewane bądź podtapiane. Do zalań dochodziło już w poprzednich latach. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny podtopionych zostało kilkadziesiąt posesji. Mieszkańcy mają już dość czekania na pomoc.
POGODA : Podsumowanie wczorajszych burz w regionie
Po wczorajszych burzach jakie przetoczyły się nad regionem, większych strat nie zanotowano.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat