Artykuły do tagu: Plany

Ponad 90% Polaków chce spędzić wakacje w kraju
Prawie 80% Polaków planuje w tym roku wyjazd wakacyjny, z czego 93% urlop chce spędzić w kraju - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Profitroom, obsługującą systemy rezerwacji hoteli.
Koncert noworoczny w Wolborzu
Bogdan Szulc i Henryk Sęk otrzymali tytuły Zasłużony dla Gminy Wolbórz. W Wolborskim Centrum Kultury odbył się koncert noworoczny.
Co nam wybudują, co się wydarzy? Piotrków w 2019 roku
Czy Piotrków czeka podwyżka cen prądu? Od czego rozpocznie się zagospodarowanie terenu wokół jeziora Bugaj? Gdzie powstanie ośrodek rekreacyjny dla seniorów, a gdzie wybudowane zostaną nowe ronda? O plany na nowy rok pytamy prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka.
8 mln z BO na inicjatywy obywatelskie
Pieniądze przeznaczone na zadania z budżetu obywatelskiego powiększą się z 5 do 8 milionów zł. Ich podział uzależniony będzie przede wszystkim od liczby mieszkańców oraz powierzchni powiatu każdego subregionu. Prawdopodobnie każdy z nich otrzyma ponad 1 milion zł.
Jaki był rok 2016 dla Piotrkowa Trybunalskiego?
Wg prezydenta Piotrkowa, który we wtorek był gościem Strefy FM, rok 2016 był dla miasta korzystny. Dlaczego?
Jaki tym razem będzie Wielki Finał WOŚP w Piotrkowie?
Koncert zespołu Video, pokazy motoryzacyjne, licytacje i pokaz sztucznych ogni to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowują organizatorzy kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ośrodek sportów wodnych nad Zalewem w Cieszanowicach?
Czy nad Zalewem Cieszanowickim powstanie ośrodek sportów wodnych? Taki obiekt chciałby stworzyć w Mierzynie Lech Pawlak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Remo Niechcice, jedynego w naszym województwie klubu wioślarskiego.
LZS ma plan na turystykę
Rada Główna Krajowego Zrzeszenia LZS powołała Komisję Turystyki, w skład której weszli przedstawiciele 12 województw. Ich kadencja potrwa do 2020 r. Nasze województwo reprezentował Władysław Wawrzyńczak – wiceprezes LUKS Gryf Bujny.
Prezydent Chojniak o piotrkowskim „Słoneczku”
Nadal nie wiadomo, czy i kiedy piotrkowskie akweny zostaną zagospodarowane. Niedawno w tej sprawie z apelem do prezydenta wystąpili radni Grzegorz Lorek i Krystyna Czechowska. - Na razie nie ma żadnej konkretnej koncepcji dotyczącej tego terenu, a przecież można pozyskać zewnętrzne dofinansowanie na ten cel i przyciągnąć turystów - mówił kilka dni temu Grzegorz Lorek. Na apel radnych odpowiedział w programie O tym się mówi na antenie Strefy FM prezydent Krzysztof Chojniak.
Czy postawią na źródła geotermalne w Piotrkowie?
Od stycznia wzrosły ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka opłat jest wyższa o 4,7%. Czy w przyszłych latach opłaty będą rosnąć jeszcze szybciej? Taka groźba istnieje. Dyrektywy unijne związane z koniecznością obniżenia emisji dwutlenku węgla w niedalekiej przyszłości wymuszają restrukturyzację piotrkowskiego systemu ciepłowniczego. Jednak do końca nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona. Niedawno władze miasta, przedstawiciele MZGK i PGE GiEK S.A podpisały porozumienie w sprawie analizy modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Jeżeli przeprowadzona na koszt PGE analiza projekt pn. „budowa rury z Bełchatowa” okaże się ekonomicznie uzasadniona, to ciepło popłynie do nas zza miedzy. A jeżeli okaże się inaczej?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat