Artykuły do tagu: PlacPofranciszkański

Mediateka w Piotrkowie. Budują nawet zimą
Pracującym przy budowie mediateki nie straszny ani mróz, ani wiatr, ani śnieżyca. Prace trwają nieprzerwanie.
Najpierw prace archeologiczne, później budowa mediateki
Budowa piotrkowskiej mediateki na placu Pofranciszkańskim niebawem się rozpocznie. Poprzedzą ją badania archeologiczne. Jak wynika z dokumentów wojewódzkiego konserwatora zabytków, wzdłuż ul. Zamkowej i Curie-Skłodowskiej kiedyś znajdowały się przyklasztorne zabudowania gospodarskie.
Projekt MEDIATEKA rozpoczęty
Od wyburzania murku oporowego rozpoczęła się przebudowa pasażu w ciągu ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie. To pierwszy krok do budowy mediateki na placu Pofranciszkańskim.
Będą dwie biblioteki obok siebie?
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.
Orzeł, jastrząb oraz sowa między innymi takie dzikie ptaki można było obejrzeć w sobotę podczas pokazu, który odbył się na Placu Pofranciszkańskim.
Święto kolorów już w sobotę opanuje Piotrków Trybunalski
Już w najbliższą sobotę do Piotrkowa Trybunalskiego zawita Holi Festival Poland, a jego kolorowe szaleństwo będzie można wspominać ponurymi zimowymi wieczorami przez długi czas.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat