Artykuły do tagu: Piotrkowski

Wypadek w Jaksonku. Zginął 46-letni mężczyzna
Jeden mężczyzna zginął, drugi ze złamanym kręgosłupem przewieziony został do szpitala - do tragicznego wypadku doszło dziś ok. godz. 1.00 w nocy na drodze 74 w kierunku na Kielce (przed miejscowością Jaksonek w gm. Aleksandrów).
Mamy nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Piotrkowskiego.
AKS Piotrków i Gryf Bujny sportowymi gwiazdami
Dwa kluby z powiatu piotrkowskiego - Gryf Bujny i AKS Piotrków zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Sportowa Gwiazda” na najlepsze projekty upowszechniające sport w środowisku wiejskim.
Odnawialne zasoby powiatu tematem konferencji
Północna część powiatu piotrkowskiego leży na gorących źródłach. 2 km pod ziemią znajdują się bowiem zasoby wód geotermalnych, których temperatura może dochodzić do 80 st. C. W najbliższy piątek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbędzie się konferencja poświęcona tej właśnie tematyce.
Zbierają i zbierać będą
Prawie 125 litrów krwi udało się zebrać podczas październikowych akcji organizowanych wspólnie przez Punkt Pobrań RCKiK, Kluby HDK PCK, Szkolne Koła PCK, Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK Krwinka, Wyższą Szkołą Handlową w Piotrkowie Trybunalskim oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Trzy wypadki, 9 osób rannych
Podczas weekendu na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie doszło do 3 wypadków drogowych.
Kolejny Rodzinny Dom Dziecka w powiecie
Nie jest to pierwszy i - jak zapewnia starosta - nie będzie ostatni Rodzinny Dom Dziecka w powiecie piotrkowskim. Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie zaadaptowano od dawna niewykorzystywane pomieszczenia, tworząc dla dzieci pozostających pod opieką powiatowego samorządu, nowy dom.
Powiat piotrkowski. Znamy kandydatów na burmistrzów i wójtów
Po 40 latach rządów o fotel wójta nie będzie ubiegał się Leon Fortak. W gminie Czarnocin o schedę po jednym z najdłużej urzędujących włodarzy gminnych stanie 3 kandydatów. W pozostałych gminach powiatu piotrkowskiego chętnych do rywalizacji o władzę w gminie również nie brakuje.
Pozorowali ofiary wypadku
Młodzież mieszkająca w internacie przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Bujnach brała udział w ćwiczeniach symulacyjnych zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Uczniowie pozorowali ofiary wypadku.
Mimo protestów, wiatrak elektrowni stanął
Sobotnie protesty na piotrkowskim lotnisku zdały się na nic. W nocy stanął wiatrak elektrowni, który według dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, będzie zagrażać bezpieczeństwu lotów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat