Artykuły do tagu: Piotrkow

Polonia pokonała wicelidera i powoli może świętować awans
Świt Kamieńsk był jedynym zespołem, który teoretycznie był w stanie dogonić lidera piotrkowskiej okręgówki, czyli Polonię Piotrków Trybunalski, ale w sobotę zespół z Kamieńska definitywnie tę szansę zaprzepaścił, przegrywając z polonistami aż 0:4 (0:1). Jeśli 26 maja piotrkowianie wygrają w Drzewicy, zapewnią sobie awans do IV ligi.
Dwie osoby ranne w wypadku w Mzurkach
Do wypadku doszło w sobotni wieczór na drodze krajowej nr 74 w Mzurkach. Zderzyły się samochód osobowy i motocykl.
Kapele grają w Piotrkowie
Rozpoczął się Festiwal Folkloru Miejskiego, a to oznacza, że w Piotrkowie Trybunalskim znów posłuchać możemy muzyki podwórkowej. To już piętnasta edycja tego wydarzenia.
Lata 20., lata 30... Noc Muzeów w Piotrkowie
Moc atrakcji czekała na tych, którzy odwiedzili w sobotę piotrkowskie Muzeów. W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeum placówka w naszym mieście przeniosła się w latach 20 i 30. minionego wieku.
110 lat temu powstał Klub Sportowy Concordia
Gdyby istniał, 22 maja świętowałby 110. rocznicę powstania. Klub Sportowy Concordia był najstarszym klubem w Piotrkowie i należał także do grona najstarszych klubów sportowych w regionie łódzkim. Nawet słynny ŁKS został zarejestrowany oficjalnie trzy miesiące później. Przez ponad wiek działalności Concordia wychowała setki sportowców, nie tylko w dziedzinie piłki nożnej.
Klarneciści grali na Starówce
Trzy zespoły klarnetowe zaprezentowały się w piątkowy wieczór w Rynku Trybunalskim. Wydarzenie odbyło się w ramach XIII Festiwalu Klarnetowego.
Od soboty IV Plener Miast Partnerskich
Czwarta edycja Pleneru Miast Partnerskich rozpocznie się w Piotrkowie 18 maja. W tym roku w imprezie biorą udział artyści z miast: Marijampole (Litwa), Mosonmagyarovar (Węgry), Ness Ziona (Izrael), Równe (Ukraina), (Węgry) i Żagubica (Serbia). Artyści będą poznawać i plastycznie obrazować nasze miasto do czwartku, a w piątek (24 maja) o 19.00 w Hotelu Mercure - Vestil będzie można obejrzeć wyniki ich pracy na wernisażu wystawy poplenerowej.
Przedszkolaki zaśpiewały po angielsku
Festiwal wiersza i piosenki angielskiej zorganizowano w piątek w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Happy Kids w Piotrkowie. Do udziału zaangażowało się 8 prywatnych przedszkoli i jedno samorządowe. Mali artyści, w dwuosobowych zespołach, prezentowały wybrany utwór w języku angielskim. Na scenie nie zabrakło niecodziennych strojów i ciekawych choreografii.
Skrzyżowanie Kostromskiej z Sikorskiego będzie bezkolizyjne
Nowa sygnalizacja pojawi się na skrzyżowaniu Kostromskiej z Sikorskiego. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na piotrkowskiej trasie W-Z.
W Rynku wystąpią klarneciści
W Rynku Trybunalskim wystąpią w piątkowy wieczór klarneciści biorący udział w XIII Festiwalu Klarnetowym. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat