Artykuły do tagu: Piotrkówfilmowy

Wiktor Zborowski : Wołają za mną Dziabąg
W jakich filmach związanych z Piotrkowem i okolicą zagrał? Kto i dlaczego woła za nim Dziabąg? Dlaczego po roli w „Uchu Prezesa” nie zgolił brody? Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, Wiktor Zborowski, opowiedział nam o specyfice swego zawodu.
Piotrków filmowy - w piosence i ...
5 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie odbędzie się koncert "Piotrków filmowy - w piosence i w tańcu”.
Poranek z filmowcami na Rynku Trybunalskim
Po raz kolejny nieco zamieszania wprowadzili filmowcy na piotrkowskim Starym Mieście.
W środę, 1 marca, praca na planie filmowym „Listy do M. Czas niespodzianek” rozpoczęła się już o godzinie 6.30. Tym razem Rynek Trybunalski był miejscem bożonarodzeniowego jarmarku. Głównym bohaterem zdjęć był aktor Andrzej Grabowski.
Andrzej Grabowski na peronie piotrkowskiego dworca
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.
Filmowcy od rana pracują na Rynku Trybunalskim
Bryczka, ogier „Aeronauta”, zaśnieżona płyta Rynku Trybunalskiego i fryzjerskie głowy w oknie restauracji hotelu „Staromiejski” - tak bladym świtem swe oblicze zaczęła zmieniać piotrkowska Starówka. A wszystko za sprawą ekipy filmowej produkcji „Listy do M. Czas niespodzianek”, która dziś rozpoczęła pierwszy, z czterech zaplanowanych w Piotrkowie, dni zdjęciowych. Na planie pojawi się aktor Tomasz Karolak.
Znów będą kręcić w Piotrkowie
Potwierdzają się informacje radia Strefa FM, o tym, że pod koniec lutego do Piotrkowa zawita kolejna ekipa filmowa. Tym razem nasze miasto stanie się plenerem dla komedii „Listy do M 3”. Rozmowy z producentem filmu, dotyczące udostępnienia piotrkowskich plenerów, magistrat prowadził od grudnia ubiegłego roku.
CANAL + DISCOVERY  kręcił dokument o filmowym Piotrkowie
Ekipa CANAL+ DISCOVERY realizowała w środę, 16 listopada, w Piotrkowie zdjęcia do filmu dokumentalnego z serii „Polska filmowa”. Na planie w roli gości pojawili się Bogdan Sölle, jeden z najznakomitszych polskich scenografów oraz Karolina Rosińska, odtwórczyni tytułowej Agaty w filmie „Uprowadzenie Agaty”, który w 1993 roku Marek Piwowski kręcił w Piotrkowie.
Piotrków filmowy w „Polityce”
„Miasto do kadru” to tytuł artykułu jaki ukazał się w najnowszym wydaniu „Polityki”. Autorka tekstu Joanna Podgórska przypomina najsłynniejsze filmy, które były kręcone w Piotrkowie. Na stronach popularnego tygodnika znajdziemy także 11 aktualnych i historycznych zdjęć trybunalskiego grodu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat