Artykuły do tagu: PilkaNozna

Concordia zmierzyła się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w meczu 23 kolejki III ligi grupy 1. Bezbramkowy remis nie zadowolił żadnej ze stron. Sędzia nie uznał bramki kapitana.
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze trzecioligowej Concordii Piotrków. Dziś na stadionie przy ulicy Żwirki nasi zawodnicy rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem ich rywalem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Niezwykle zacięte były derby powiatu piotrkowskiego w Moszczenicy. Miejscowy Włókniarz zremisował z GUKS Gorzkowice 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Marcina Staniaszka. Dziesięć minut po przerwie wyrównał Łukasz Krzynówek i jak się okazało był to gol, który ustalił wynik spotkania. Mimo kilku okazji z obu stron nic się już bowiem nie zmieniło. W 22. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej znów swoje mecze wygrała czołówka. KS Paradyż i Zjednoczeni Bełchatów pokonali swoich rywali po 4:0, zaś Ceramika Opoczno wygrała 1:0 z LKS Mierzyn.
Zainuagurowali rundę rewanżową piłkarze-amatorzy, występujący w lidze organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. W pierwszej, wiosennej kolejce łatwe zwycięstwa odnieśli liderzy rozgrywek. Barwil-Omega rozgromił Drewmal aż 5:1, zaś FC Bermud pokonał Podmiejską 3:0. W pierwszej lidze niespodzianką jest wysoka wygrana Starówki nad Rubiką. Ostatni zespół w tabeli zwyciężył swojego rywala 3:0 i tym samym znacznie zwiększył swoje szanse na utrzymanie w lidze. Kolejna runda spotkań zostanie rozegrana 1 maja.
To będzie już ostatni mecz w sezonie 2007/2008 szczypiornistów Focus Park Kipera przed własną publicznością. Jutro (sobota - 26 kwietnia) o 18:00 piotrkowianie zmierzą się w pierwszym meczu o piąte miejsce z Azotami-Wisłą Puławy.
Najważniejszy dla układu w czołówce tabeli był mecz w Paradyżu. Miejscowa drużyna podejmowała Ceramikę Opoczno. Do 70 minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Dwa celne strzały Mariusza Koćmina dały zwycięstwo gospodarzom i pozbawiły opocznian chyba już szans awansu. Nie odpuszczają także Zjednoczeni Bełchatów. Podopieczni grającego trenera Macieja Wiśniewskiego pokonali w Gorzkowicach miejscowy GUKS 3:0.
Concordia Piotrków wygrała na własnym boisku z Mazowszem Grójec 3:1. Wszystkie bramki zobyli zawodnicy z Piotrkowa.
Aż trzy mecze na ogólnopolskim szczeblu zobaczyć będą mogli w czasie tego weekendu kibice w Piotrkowie.
Piotrkowski poker, czyli jak handlowano meczami
Jeden sędzia zwykł tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mawiać: “Marchewka jest droższa na wiosnę” i podwyższał cenę za ustawienie meczu. Drugi zasmakował w wędlinach produkowanych przez sponsora jednej z drużyn naszego regionu, a jeszcze innemu jako łapówkę wręczono… gęsi. Okręg piotrkowski nie był wolny od korupcji. “Korupcja zżera polski futbol” – od kilkunastu dni to zdanie powtarza większość polityków. Zupełnie jakby zjawisko kupowania meczów był czymś absolutnie nowym, jakby dopiero teraz ujrzało światło dzienne, jakby wcześniej nikt o nim nie słyszał, nikt się z korupcją nie spotkał, nikogo do sprzedawania nie namawiano…
Prezydent Chojniak o stadionie Concordii
- Stadion Concordii przy ulicy Żwirki będzie modernizowany. Pragnę o tym zapewnić wszystkich, którzy losem obiektu są zainteresowani - zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - To nie jest jakieś małe podwóreczko, które wystarczy pozamiatać i posprzątać - dodaje prezydent Chojniak.
Piotrkowski stadion ma spełniać standardy PZPN. Inwestycja jest na razie w fazie projektu. Miasto podpisało pod koniec marca umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat