Artykuły do tagu: Pilecki

Wystawa o rotmistrzu w ZSP nr 1 w Piotrkowie
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim uroczyście otwarto w czwartek wystawę o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, przygotowaną przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.
Podsumowano konkurs wiedzy o rtm. Witoldzie Pileckim
Uczniowie z województwa łódzkiego wykazali się wiedzą o rtm. Witoldzie Pileckim. W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie odbył się finał konkursu o żołnierzu Armii Krajowej.
Piotrkowianie pamiętali o rtm. Pileckim
Tłumy zebrały się w piątek przy rondzie Żołnierzy Wyklętych, aby wziąć udział w Marszu Pileckiego. Uczestnicy zebrali się, by wspólnie upamiętnić rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego
Przed nami kolejny Marsz rtm. Witolda Pileckiego
Rotmistrzowi kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielowi Tajnej Armii Polskiej, żołnierzowi Armii Krajowej, więźniowi i organizatorowi ruchu oporu w Auschwitz, czyli rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu poświęcony będzie piotrkowski marsz, który rozpocznie się w piątek o godzinie 14.30 przy rondzie Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
Uczcili pamięć rotmistrza Pileckiego
W piątek, 25. maja, ulicami Piotrkowa przeszedł III Marsz Rotmistrza Pileckiego. Uczestniczyło w nim blisko tysiąc osób, zwłaszcza uczniowie piotrkowskich szkół.
III Marsz Rotmistrza Pileckiego. ZSP nr 1 zaprasza
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie zaprasza do udziału w III Marszu Rotmistrza - 25 maja, początek o godz. 14.30.
Piotrkowski Marsz Pileckiego
- Chcemy pielęgnować pamięć o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bo zasłużył się dla kraju i jest bohaterem - mówili nam ci, którzy wzięli udział w Piotrkowskim Marszu Pileckiego. Łącznie na Rynku Trybunalskim - gdzie marsz się rozpoczął - pojawiło się około tysiąca piotrkowian.
Konkurs wiedzy o  rotmistrzu Pileckim rozstrzygnięty
Znamy już zwycięzców siódmej edycji konkursu historycznego "Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego". W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie pojawili się uczniowie z placówek z całego województwa łódzkiego. Pierwszy z etapów konkursu odbył się 1 marca i sprawdził wiedzę uczestników z zakresu historii Polski pod okupacją, drugi – dzisiejszy – dotyczył już tylko sylwetki rotmistrza.
Szkoła zaprasza na Marsz Pileckiego
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Piotrkowie zaprasza na Piotrkowski Marsz Pileckiego, który odbędzie się 25 maja.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat