Artykuły do tagu: Pierwszapomoc

Piotrkowska młodzież nie boi się udzielać pierwszej pomocy
Jak pomóc osobie ugodzonej nożem? Jak używać defibrylatora? Czym są Ostre Zespoły Wieńcowe? Odpowiedzi między innymi na te pytania musieli znać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w III edycji konkursu "I ty możesz zostać ratownikiem".
W Piotrkowie pojawi się 15 defibrylatorów
Piotrkowski Urząd Miasta zabezpieczył w budżecie ok. 100 tys. zł na zakup 15 defibrylatorów - urządzeń, które pomagają przywrócić prawidłową akcję serca.
Młodzież uczyła się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej
Czwartkowe przedpołudnie upłynęło w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Piotrkowie pod znakiem teoretycznych i praktycznych zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział podopieczni piotrkowskiego hufca pracy oraz uczniowie jednego z piotrkowskich zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Pod okiem zawodowego ratownika medycznego młodzież uczyła się zasad udzielana pomocy poszkodowanym w różnych zdarzeniach losowych.
Uczyli się jak ratować życie
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.
Gimnazjaliści będą ćwiczyć pierwszą pomoc
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca będzie obchodzony 16 października także w Piotrkowie. Uczniowie gimnazjów nauczą się udzielania pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Czasem wystarczy udrożnić drogi oddechowe
W Polsce co 10 minut ktoś zostaje ranny, a co 90 minut ginie w wypadku drogowym. Co roku, statystyki podsumowujące sezon letni są przerażające. Jak się okazuje, co trzecia ofiara wypadku komunikacyjnego przeżyłaby, gdyby tylko ktoś odchylił jej głowę i udrożnił drogi oddechowe. Dlaczego boimy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej?
Kukizowcy uczyli udzielania pierwszej pomocy
„Bezpieczne wakacje - Kukiz’15” to temat spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego, na które zaprosili w poniedziałek sympatycy Ruchu Kukiz’15.
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu
Zbliża się kolejna edycja kampanii społecznej "Bezpieczny maluch", która ma na celu edukację przyszłych rodziców z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach kampanii w kilkudziesięciu miastach w Polsce organizowane są warsztaty dla przyszłych rodziców - szkolenie z udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu. Podczas warsztatów poruszane są tematy dotyczące bezpiecznego wychowania niemowląt m.in. zdrowy sen niemowląt, bezpieczeństwo podczas przewożenia niemowląt i starszych dzieci w samochodzie.

Kampania „Bezpieczny maluch” odwiedzi Piotrków 16 marca, warsztaty zorganizowane zostaną w Hotelu Mercure (Al. Armii Krajowej 22c, godz. 17.00 - 20.30).
Kolejny raz będą bić rekord w jednoczesnej resuscytacji serca
Przez 30 minut uczniowie piotrkowskich gimnazjów będą prowadzić masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Kolejny już raz spróbujemy pobić rekord w jednoczesnej resuscytacji. A wszystko to w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
Będą uczyć, jak udzielać pomocy
Aby poprawić świadomość mieszkańców naszego miasta i powiatu w zakresie bezpieczeństwa, przy Piotrkowskim Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi Krwinka powstała Społeczna Akademia Bezpieczeństwa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat