Artykuły do tagu: Parlament

Parlamentarny zespół przyspieszy powstanie S12?
Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12 został powołany również w obecnej kadencji Sejmu. Jego wiceprzewodniczącym jest poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Grabarczyk.
Cezary Grabarczyk
Były minister infrastruktury i były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska wystartuje z 1. miejsca na sejmowej liście Koalicji Obywatelskiej podczas październikowych wyborów parlamentarnych. Będzie ubiegał się o jeden z dziewięciu mandatów w naszym okręgu (powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski
oraz miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski i Skierniewice).
PiS bezkonkurencyjne również w regionie
Wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego nadal są szeroko komentowane w całym kraju. Jak się okazuje, w Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim, Bełchatowie i Opocznie Prawo i Sprawiedliwość, które wygrało wybory, miało jeszcze lepszy wynik niż w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim, gdzie był najbardziej zbliżony do tego ogólnopolskiego. Z kolei rekordowe poparcie dla tej partii odnotowano w mieście i gminie Kamieńsk.
PiS zdecydowanie wygrywa wybory do PE (AKTUALIZACJA)
Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 45,38%, na drugim miejscu Koalicja Europejska - 38,47 %, trzecie Wiosna - 6,06%, a czwarte Konfederacja - 4,55%. To dane oficjalne. W okręgu łódzkim PiS zdobył 46,69% głosów, a Koalicja Europejska 37,94%. Na trzecim miejscu Wiosna 5,56%.
Lokale wyborcze otwarte do 21. Wybieramy posłów do europarlamentu
Do godziny 21 potrwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybierzemy 52 naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.
II debata wyborcza w TVP Łódź za nami
24 maja w Telewizji Łódź odbyła się debata z udziałem kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele 6 komitetów wyborczych: PiS, Koalicja Europejska, Lewica Razem, KUKIZ 15, Wiosna, Konfederacja.
W niedzielę wybieramy naszych przedstawicieli do Europarlamentu
W najbliższa niedzielę Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Wyborcy w Polsce w 2019 r. wybiorą 51 posłów. Piotrków Trybunalski znalazł się w okręgu wyborczym numer 6, na terenie którego znajdują się 3 rejonowe (Piotrków, Sieradz, Skierniewice) oraz 1 Okręgowa Komisja Wyborcza (Łódź).
Centralna siedziba GDDKiA w Piotrkowie Trybunalskim?
Taki pomysł przedstawili podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele partii Wiosna. To część Europejskiego Programu dla Łódzkiego, który politycy tego ugrupowania chcieliby wprowadzić. Dlaczego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miałaby mieścić się w trybunalskim grodzie?
Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja
26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Polskę reprezentować będzie 51 europosłów w tym kilku z województwa łódzkiego.
Debata wyborcza w TVP Łódź
17 maja w Telewizji Łódź zorganizowano debatę z udziałem kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Uczestniczyli w niej: Witold Waszczykowski (PiS), Marek Belka (Koalicja Europejska), Piotr Ikonowicz (Lewica Razem), Piotr Apel (KUKIZ 15), Anita Sowińska (Wiosna), Patryk Marjan (Konfederacja).

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat