Artykuły do tagu: Parking

Od nowego roku prywatna firma będzie pilnować czy zapłaciliśmy za postój w strefie płatnego parkowania w centrum Piotrkowa.
29.09.2008 08:38
Rewolucja na parkingach
Dodatkowy wydatek 100 zł miesięcznie będzie musiał zaplanować w domowym budżecie każdy, kto dojeżdża do pracy w centrum miasta własnym samochodem. Na łaskawe oko strażnika miejskiego od nowego roku nikt już liczyć nie może, bo tego, byśmy zapłacili za postój auta na ulicy, pilnować ma prywatna firma. W jej interesie będzie skrupulatne sprawdzanie opłat parkingowych.
Piotrków: Opłaty za parkowanie w całym centrum
Strefa płatnego parkowania obowiązuje już w całym centrum Piotrkowa. Decyzję o poszerzeniu obszaru, w którym trzeba będzie płacić za parkowanie radni podjęli podczas dzisiejszej sesji. Od pierwszego stycznia 2009 roku parkując na przykład na ulicach Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego czy przy al. 3 Maja będziemy musieli wykupić kwit za postój samochodu.
Chodnik jest do chodzenia, a nie do parkowania
Każdy wtorek i piątek to w Piotrkowie dzień targowy. A to dla mieszkańców bloku przy ul. Mieszka 4 oznacza prawdziwy slalom między autami kupców i klientów, które skutecznie blokują każde wolne miejsce na wąskiej uliczce prowadzącej do ich domu.
Piotrków: Droższe parkowanie
Weszły w życie nowe stawki opłat za korzystanie ze strefy płatnego parkowania. Zadecydowali o tym radni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie muszą płacić za postój w strefach płatnego parkowania. Nie są i nigdy nie byli z tych opłat zwolnieni.
Parkingi: Radni przegłosowali podwyżkę
3 złote za godzinę parkowania w płatnej strefie postoju. Klamka już zapadła radni przyjęli uchwałę. Najprawdopodobniej za miesiąc kierowcy będą musieli wrzucić do parkomatu złotówkę więcej by otrzymać bilet.
Parkingi: Dojenia kierowców ciąg dalszy !
Nie dość, ze radni wyrazili zgodę na powiększenie stref płatnego parkowania, to teraz prawdopodobnie zgodzą się na podwyżki. I to o 50% !
Uwaga kierowcy: więcej stref płatnego parkowania!
Chcesz blisko zaparkować to płać ! Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie wystąpił, a Rada Miasta zgodziła się na powiększenie strefy płatnego parkowania. Powód wniosku - wymuszenie większej rotacji samochodów w rejonach instytucji publicznych. Wprowadzone zmiany likwidują praktycznie ostatnie bezpłatne miejsca parkingowe w samym centrum miasta.
Gdzie staniesz, tam zapłacisz
Piotrkowscy radni zadecydowali, iż w centrum miasta będzie więcej płatnych parkingów. Nie oznacza to jednak, że powstaną nowe parkingi, tylko że będziemy musieli płacić za postój na parkingach, które dotąd były bezpłatne. Zdaniem radnych zwiększenie stref płatnego parkowania usprawni ruch i spowoduje większą rotację samochodów na parkingach. Czy to pomoże? Strefa płatnego parkowania w okolicy centrum poszerzy się dość znacznie. Wszystkie nowe miejsca parkingowe będą odpowiednio przygotowane, oznakowane i wyposażone w parkomaty. - By wymusić rotację parkujących oraz zmniejszyć natężenie ruchu pojazdów poszukujących wolnego miejsca, poprawić bezpieczeństwo i warunki ruchu drogowego, w pełni uzasadnione jest zaproponowanie zmian w kwestii rozszerzenia obszaru płatnego parkowania - wyjaśnia Agata Wypych, kierownik Działu Komunikacji Miejskiej i Inkasa MZDiK w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat