Artykuły do tagu: Parada

W Wolborzu odbyła się parada talentów
Wśród bohaterów II edycji Parady Talentów w Wolborzu znaleźli się m.in. pszczółka Maja, Merida Waleczna czy Zosia Kłamczuszka. Tematem przewodnim imprezy był bowiem świat bajek. Występy uczestników - wokalne recytatorskie czy taneczne - za każdym razem spotykały się z aplauzem. Głównymi bohaterami tego dnia były osoby niepełnosprawne.
Udana parada jachtów na Zalewie Sulejowskim
Po raz kolejny z okazji święta Bożego Ciała na wodach Zalewu Sulejowskiego odbyła się parada jachtów. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło blisko 40 jednostek. Organizatorem parady był, podobnie jak w poprzednich latach, Klub Żeglarski Ziemi Piotrkowskiej "Szot".
Parada jachtów znów popłynie przez Zalew Sulejowski
Kto w najbliższy czwartek w południe będzie spędzał wolny czas nad Zalewem Sulejowskim będzie mógł zobaczyć okolicznościową paradę jachtów. W imprezie udział zapowiedziało już ponad 30 jednostek. Organizatorem wydarzenia jest Piotrkowski Klub Żeglarski „Szot”.
Orkiestry zagrały na Rynku Trybunalskim
Niedzielne popołudnie upłynęło na Starym Mieście w Piotrkowie pod znakiem koncertu orkiestr dętych. Zgodnie ze słowami piosenki śpiewanej kiedyś przez Halinę Kunicką, piotrkowianie mogli się dziś przekonać, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła. Na staromiejskim rynku standardy swingowe, jazzowe i filmowe zagrały Kasztelania Swing Band z Rozprzy, Orkiestra OSP z Magdalenowa oraz Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa.
Parada jachtów na Zalewie Sulejowskim
45 jachtów wzięło udział w czwartek, 26 maja, w paradzie z okazji rozpoczęcia sezonu żeglarskiego na Zalewie Sulejowskim. To była prawdziwa procesja pod żaglami. Trasa rejsu wiodła od portu w Bronisławowie do portu przy tamie w Smardzewicach.
Jest w orkiestrach dętych taka siła...
Można było je usłyszeć w różnych częściach miasta. Zaczęły ok. godz. 14, by wreszcie zebrać się w Rynku Trybunalskim, skąd muzyka rozbrzmiewała na cały Piotrków. W niedzielę odbywała się w mieście Parada Orkiestr Dętych. fot. as
W niedzielę Parada Orkiestr Dętych
Parady Orkiestr Dętych odbędzie się w najbliższą niedzielę w Piotrkowie. Początek o godz. 14.00. Orkiestry zaprezentują się w parku Jana Pawła II, przy kościele na Wierzejach, na skwerze przy Merkurym, na osiedlu Łódzka oraz przy świetlicy Bartek.
Parada Miast Partnerskich przeszła przez centrum Piotrkowa
Paradą ulicami Piotrkowa rozpoczął się II Festiwal Kultury Miast Partnerskich. Mieszkańcy miasta mogli podziwiać przedstawicieli kilku państw w barwnych strojach idących ulicą Słowackiego, uliczkami Starego Rynku aż do Centrum Idei Ku Demokracji.
Orkiestry dęte przeszły ulicami Piotrkowa
"Johnny Dixie", "Rock Around the Clock", "Smile", "Over the Rainbow" czy "Orkiestry dęte" to tylko niektóre z utworów jakie zaprezentowały piotrkowianom, w niedzielę (19 maja), orkiestry uczestniczące w II Paradzie Orkiestr Dętych.
Parada orkiestr dętych już w niedzielę
Już w najbliższą niedzielę, 19 maja (godz. 14.00), ulicami Piotrkowa przejdzie parada orkiestr dętych. Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta od tygodnia już ćwiczy repertuar, który zaprezentuje piotrkowianom w swym przemarszu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat