Artykuły do tagu: PalmowaNiedziela

Palmy poświęcone, Wielkanoc coraz bliżej
Jak co roku piotrkowianie spotkali się przed pomnikiem Jana Pawła II, by poświęcić palmy wielkanocne. A to oznacza, że do świąt pozostał już tylko tydzień.
Choberki przypominają tradycje ludowe
Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W Polsce obchodzona jest od czasów średniowiecza. Jest to święto ruchome przypadające na siedem dni przed Wielkanocą, w tym roku to 9 kwietnia. W parafii Krzepczów pod wezwaniem św. Wojciecha po raz pierwszy w obchodach Niedzieli Palmowej uczestniczył dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Choberki.
Palmy poświęcone. Wielkanoc coraz bliżej
Dziś Palmowa Niedziela. Do Wielkanocy pozostało już tylko siedem dni. Ulicami Piotrkowa jak co roku przeszła barwna procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
Najbliższa niedziela będzie palmowa
Ulicami Piotrkowa jak co roku przejdzie barwna procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Początek w niedzielę (9 kwietnia) o godz. 11.00.
Palmowa Niedziela w Piotrkowie
Dziś Palmowa Niedziela, a to oznacza, że rozpoczął się Wielki Tydzień, już za 7 dni Wielkanoc.
Śnieżna i mroźna Niedziela Palmowa
Uroczystą procesją wokół kościoła ojców Bernardynów mieszkańcy Piotrkowa uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy.
Obchodzona jest na pamiątkę przyjazdu Jezusa do Jerozolimy - Niedziela Palmowa, bo o niej mowa, wypada zawsze na tydzień przed Wielkanocą. W kulturze chrześcijańskiej ma ogromne znaczenie. Tradycyjne palemki świecą także piotrkowianie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat