Artykuły do tagu: PRL

22 lipca? Nie wiem, nie pamiętam...
Przez wiele lat było hucznie obchodzone w PRL-u. 22 lipca to było najważniejsze państwowe święto w Polsce Ludowej obchodzone na pamiątkę Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
Przenieśli się w czasy PRL-u
26 Komitetów (grup) wzięło udział w sobotniej zabawie, jaką przygotował HARC dla wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta i powiatu.
Jak się żyło w Piotrkowie w czasach PRL-u?
Każdy, kto chce wiedzieć, lub przypomnieć sobie te czasy może odwiedzić fanpage na facebooku pod tytułem „Piotrków Trybunalski w PRL-u”.
Ulica, tablica, a może znowu rondo?
Rondo im. E. Gierka już było. Ale nie ma, bo nazwę zmieniła piotrkowska Rada Miasta 7 lat temu. Jednak chęć upamiętnienia byłego pierwszego sekretarza KC PZPR wciąż widać. Ewentualnie słychać. Kto i dlaczego chce uczcić Edwarda Gierka?
Insomnia zaprasza na Party PRL!
Klimat czasów słusznie minionych, poczęstunek w stylu dawnej epoki, napoje i muzyka lat 60.-80. - to wszystko czeka na gości, którzy mają poczucie humoru i sporo dystansu do tego, co już (na szczęście) minęło.
Klub Insomnia zaprasza na Party PRL
Już w piątek (20 lipca) w Klubie Insomnia druga odsłona muzyczna czasów słusznie minionych, czyli Party PRL 2. Start o godzinie 21.00.
Biblioteka: O Jarocinie i muzyce niezależnej w PRL
9 czerwca o godzinie 14.30 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie odbędzie się spotkanie poświęcone muzyce niezależnej z czasów PRL.
Porozmawiają o muzyce niezależnej w PRL
Na spotkanie poświęcone muzyce niezależnej w PRL zapraszają 9 czerwca 2011 r. (czwartek) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, gospodarz spotkania.
GRUDZIEŃ 1970. 44 OFIARY PRL
Minęło 40 lat od tragicznych wydarzeń Grudnia 1970. Do dziś nie wiadomo kto odpowiada za śmierć kilkudziesięciu osób, bowiem proces sądowy trwa prawie 20 lat.
22 lipca na Armii Krajowej, Bieruta na 3 Maja, Armii Czerwonej na Jerozolimską - po zmianie systemu wiele ulic w Piotrkowie zmieniło swoje nazwy. Zniknęły też niektóre obeliski czy pomniki - symbole minionej epoki. Okazuje się jednak, że w naszym mieście są jeszcze tablice, które nawiązują do systemu komunistycznego np. w Rynku Trybunalskim czy w kamienicy na rogu Narutowicza i Sienkiewicza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat