Artykuły do tagu: PR

40 tysięcy złotych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej może otrzymać bezrobotna osoba, która weźmie udział w projekcie Powiatowego Urzędu Pracy i spełni odpowiednie wymagania. We wtorek ruszył kolejny projekt piotrkowskiego pośredniaka.
Instytucja ta po roku "stacjonowania" w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie, która na czas remontu budynku przy al. 3 Maja była tymczasową siedzibą piotrkowskich prokuratorów rejonowych, przenosi się z powrotem do już odnowionego obiektu. Obsługa petentów rozpocznie się prawdopodobnie jutro.
Nie chcemy więcej zabitych
Ośmioro rannych i jedna osoba zabita. To bilans wydarzeń drogowych według policyjnych statystyk na drodze krajowej nr 12 w Przygłowie tylko z ostatnich trzech lat (wcześniej też nie brakowało podobnych tragedii). Brawurowa jazda kierowców i brak sygnalizacji świetlnej czy fotoradaru powodują, że mieszkańcy tej miejscowości boją się przechodzić przez ulicę i drżą o bezpieczeństwo swoich dzieci.
Prawie 4 miliony złotych kosztowała nowa oczyszczalnia ścieków w Rozprzy. Kilka dni temu inwestycja została oddana do użytku. Nowy obiekt jest w stanie przyjąć 500 metrów sześciennych ścieków na dobę - ponad dwukrotnie więcej niż przestarzała oczyszczalnia.
W gminie Rozprza działa już nowa oczyszczalnia ścieków. Znajduje się na miejscu starej oczyszczalni w Rozprzy. Jej budowa trwała rok i kosztowała 3,6 mln złotych.
Szybko i sprawnie przebiegła pierwsza powakacyjna sesja Rady Miasta. Piotrkowscy radni podjęli m.in. uchwałę o zmianach w budżecie miasta na 2009 rok. Podczas dyskusji na temat owych zmian pojawiła się kwestia sfinansowania modernizacji ulicy POW.
Koncertem ELENI rozpocznie się VI Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej NADZIEJA. Festiwal potrwa trzy tygodnie.
Od września działalność rozpocznie nowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Niechcicach. Na jej potrzeby zaadaptowane zostały pomieszczenia dawnego Ludowego Domu Kultury. Na razie świetlica wyposażana jest w podstawowy sprzęt, ale planuje się zakup komputera z przyłączem do sieci internetowej.
Jubileusz 90 - lecia OSP Proszenie
23 sierpnia 2009 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszeniu obchodzili 90-lecie istnienia jednostki połączone z uroczystościami poświęcenia i wręczenia nowego sztandaru.
Ulica Polskiej Organizacji Wojskowej wypadła z Traktu Wielu Kultur. Nie oznacza to, że ominie ją remont, jednak nie będzie on sfinansowany z pieniędzy pozyskanych na realizację tego projektu. W zamian do projektu włączono kilka innych ulic, a także Plac Czarnieckiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat