Artykuły do tagu: POW

Policjanci sprawdzają czy przestrzegamy obostrzeń. Posypały się mandaty
W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju strefy żółtej, a w Piotrkowie czerwonej policjanci od soboty prowadzą wzmożone kontrole, podczas których funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do nowych przepisów m. in. bezwzględnego nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Przez weekend policja odnotowała 146 interwencji w Piotrkowie i powiecie w związku z łamaniem obostrzeń.
Będą dodatkowe pieniądze na drogi
Wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński zdecydował o zwiększeniu liczby zadań, które otrzymają w 2020 r. dofinasowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wysokość dofinasowania w niektórych przypadkach sięga 80 proc. Za sprawą podjętej decyzji zrealizowane zostaną inwestycje o wartości 29 230 788 ,00 zł, a dofinansowanie wyniesie 17 710 409,40 zł.
Niedzielny raport wojewody. Ile zakażeń w naszym regionie?
24 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano w Piotrkowie Trybunalskim, w powiecie piotrkowskim - 19. Z niedzielnego raportu służb wojewody wynika, że mamy 314 nowych zakażeń w Łódzkiem.
Koronawirus. W mieście i powiecie znów wiele nowych zakażeń
W województwie łódzkim jest 411 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - to dane przekazane nam w sobotę przez służby wojewody łódzkiego. 18 nowych zakażeń mamy w Piotrkowie Trybunalskim i aż 26 w powiecie piotrkowskim.
Wciąż dużo zakażeń w Piotrkowie i powiecie
W Piotrkowie Trybunalskim i w powiecie piotrkowskim odnotowano po 15 nowych zakażeń koronawirusem. Tym samym w mieście mamy aktualnie 128 zakażonych osób, a w powiecie 142. Najnowszy raport wojewody zawiera też informacje o tym, że zmarło pięć osób, które miały inne choroby, a dodatkowo zaatakował je COVID-19. Wśród nich jest 70-letni mężczyzna pochodzący z powiatu bełchatowskiego.
Zginął w wypadku drogowym, choć nawet nie wyszedł na jezdnię
51-latka kierująca oplem potrąciła stojącego przy ogrodzeniu posesji mężczyznę. 91-latek nie przeżył wypadku.
Rekordowa liczba nowych zakażeń w Piotrkowie i powiecie. Pracownicy sanepidu u kresu sił
W województwie łódzkim są 223 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - wynika z środowego raportu służb wojewody. Województwo informuje o 10 nowych przypadkach w Piotrkowie Trybunalskim, 8 w powiecie piotrkowskim i aż 41 w powiecie bełchatowskim. Piotrkowski sanepid dysponuje jednak bardziej aktualnymi danymi z naszego terenu, z których wynika, że w mieście i powiecie mamy dziś aż 61 (!!!) pozytywnych wyników testów.
Lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie
Na Covid-19 w Piotrkowie choruje obecnie 97 osób, natomiast w powiecie piotrkowskim 127. Według najnowszego raportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, tylko we wtorek odnotowano 9 zakażeń koronawirusem w Piotrkowie i 10 w powiecie piotrkowskim. Jak informuje sanepid, na terenie Piotrkowa i powiatu mamy obecnie kilkanaście ognisk Covid-19.
Bezpłatne porady prawne także w czasie epidemii
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim informują, że mimo trwającej epidemii mieszkańcy nadal mają możliwość zarówno osobistego, jak i zdalnego uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Bełchatów i powiat bełchatowski w strefie żółtej
Od soboty Bełchatów i cały powiat bełchatowski w żółtej strefie bezpieczeństwa. Co to oznacza dla mieszkańców?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat