Artykuły do tagu: PKW

W Sulejowie wybudowali domki dla owadów
Uczniowie ze szkół w gminie Sulejów będą uczyć się poszanowania przyrody. Na początek pomogą pożytecznym owadom osiedlić się na terenie gminy Sulejów. Cztery hoteliki dla owadów przekazali pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Wykonują je sami w stolarni, znajdującej się w jednym z budynków ZPK.
Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych
Do tegorocznych wyborów prezydenckich już tylko kilka tygodni - pod warunkiem, że odbędą się w planowanym terminie. W kwestii ich przeprowadzenia nadal jest wiele wątpliwości. Mimo to, biura wyborcze muszą się przygotowywać, że Polacy będą wybierać w tym roku prezydenta.
Z Piotrkowa bezpłatnie do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Ruszyły zapisy!
Już w niedzielę 16 czerwca z dworca w Piotrkowie Trybunalskim o 8:00 wyruszy pociąg, który zawiezie podróżujących na stację Skierniewice-Rawki, skąd udadzą się oni pod opieką przewodników do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu zorganizowany zostanie piknik oraz konkursy.
09.01.2018 08:02
Pomidory znane od lat
Styczeń to okres, w którym zaczynamy powoli myśleć o wysiewie nasiona pomidorów. W tym czasie zaczynamy przygotowanie rozsady odmian wysokich o dużych owocach. Do tej grupy zaliczamy pomidory malinowe. W poniższym tekście przedstawimy Państwu najciekawsze odmiany tej grupy pomidorów.
Kto jeszcze pamięta to święto?
Jeszcze w 1989 roku w Polsce świętowano hucznie ten dzień. 22 lipca to było w PRL-u święto państwowe. W całym kraju odbywały się okolicznościowe uroczystości, organizowano festyny, których nie brakowało również w Piotrkowie. 6 kwietnia 1990 Sejm zdecydował jednak, że Święto Odrodzenia Polski zostaje zniesione.
Dzień otwarty w Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego
W środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. W Piotrkowie zdecydowano się rozmawiać z mieszkańcami nawet przez trzy dni.
Pkw 
Nie sprzedawaj głosu za alkohol i pieniądze!
Do mieszkańców apelują, aby nie sprzedawali swoich głosów za pieniądze czy alkohol. Do policji i Państwowej Komisji Wyborczej o podjęcie działań mających na celu zlikwidowanie nielegalnego procederu kupowania głosów wyborców.
PKW wzywa prezydenta do przestrzegania prawa
Państwowy komisarz wyborczy wzywa prezydenta Piotrkowa do przestrzegania prawa i nienękania wolontariuszy zbierających podpisy pod inicjatywą referendalną.
Referendum? Temat nie istnieje
W poniedziałek upłynął termin złożenia wniosku o przeprowadzenie referendum dotyczącego odwołania prezydenta i Rady Miasta w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat