Artykuły do tagu: PKP

Zamkną przejazd na Słowackiego
Uwaga kierowcy! W najbliższy piątek (21.10) zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Słowackiego w Piotrkowie. Utrudnienia zakończą się w poniedziałkowy wieczór.
Przejazd na Roosevelta wreszcie otwarty
Z opóźnieniem, ale jednak. Według pierwszych komunikatów przejazd na ulicy Roosevelta w Piotrkowie miał być czynny od 14 października. Otwarto go dopiero we wtorek wieczorem, ale prace trwają nadal.
Jakie zmiany w rozkładzie kolejowym?
Od najbliższej niedzieli wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. Przewozy Regionalne zapewniają, że w okolicach Piotrkowa i Radomska zmiany są niewielkie.
Zamknięty przejazd na Roosevelta [AKTUALIZACJA]
Od poniedziałku przejazd kolejowy na ulicy Roosevelta jest zamknięty.
Stańczyk, Jan Matejko, a może Pomarańczarka? Wybierz nazwy pociągów PKP Intercity!
Od 12 września na facebookowym profilu PKP Intercity można zagłosować na nazwy dla dziesięciu pociągów, mających kursować od nowego rozkładu jazdy 2016/17. Jeden z nich może nosić imię piotrkowianina - generała Wojska Polskiego - Stefana "Grota" Roweckiego. Jest to już druga edycja internetowego plebiscytu. Partnerami tegorocznej akcji są Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Plebiscyt zakończy się 25 września.
Czekała tyle lat – wiata przejdzie remont
W 2012 roku zakończył się remont dworca kolejowego w Piotrkowie. Zabytkowa wiata na peronie pierwszym musiała poczekać trochę dłużej. PKP PLK zapowiada, że jej modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Wiedeńska tylko z nazwy?
Czy linia kolejowa, którą 170 lat temu przejechał przez Piotrków pierwszy pociąg na pewno była linią warszawsko-wiedeńską? A może była wiedeńską tylko z nazwy? I kiedy tak naprawdę przypada jej jubileusz – 2 września czy 7 października?
W Rozprzy wykoleił się pociąg
We wtorek o 16:35 pociąg Przewozów Regionalnych relacji Łódź – Radomsko wykoleił się podczas wjazdu na stację w Rozprzy. Kilka ostatnich kół składu wypadło z szyn na rozjeździe kolejowym.
Dworzec dla podróżnych czy bezdomnych?
Śpią na ławkach, piją alkohol, snują się po peronach bez celu. Bezdomni na dworcu PKP w Piotrkowie zadomowili się na dobre. Korzystają nawet z dworcowej toalety. - Myją się tu, piorą, załatwiają. Użeramy się z tym już ze dwa lata - żali się jedna z pań sprzątających.
23.05.2016 08:43
Na Moryca paranoja trwa
Na Moryca w Piotrkowie bez zmian. Od 16 lat przejazd kolejowy jest zamykany – na kłódkę – na noc. Od lat na taki stan rzeczy narzekają mieszkańcy tej części miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat