Artykuły do tagu: PFR

Prezes PFR dla
Powrót do wzrostu jest bardzo dynamiczny, ale nastąpi wypłaszczenie tego trendu; lockdown nam nie grozi, ale czekają nas trudne miesiące – mówi piątkowej "Rzeczpospolitej" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.
Już tylko do 30 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie w ramach pierwszego z modułów "Aktywnego samorządu". Do programu koordynowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w tym roku przystąpił również piotrkowski MOPR.
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe już dostępne
Od dziś podatnicy mogą skorzystać z usługi tzw. wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) za rok 2016. Ma ona znacznie uprościć i przyspieszyć proces składania zeznań podatkowych.
Kolejne kontrowersje wokół turnusów rehabilitacyjnych
Zgłosiła się do nas zaniepokojona piotrkowianka, która już od 4 lat nie dostała dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego z środków PFRON.
Znów za dużo na turnusy rehabilitacyjne?
Pieniądze z PFRON-u znów źle podzielone? Tak uważa opozycja w Radzie Miasta Piotrkowa. Niektórzy radni twierdzą, że za duże kwoty zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne, zbyt małe za to na sprzęt dla niepełnosprawnych.
Sprawdzą, czy wykorzystali niepełnosprawnych
Nie milkną kontrowersje wokół pikiety zorganizowanej przez zwolenników urzędującego prezydenta miasta.
Do końca miesiąca w Oddziałach PFRON przyjmowane są wnioski o dofinansowanie kosztów nauki dla osób niepełnosprawnych, w ramach programu STUDENT II - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych.
Decyzją prezesa Zarządu PFRON, Piotrków Trybunalski otrzymał 1 mln 340 tys. 764 zł na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Przyznana na rok 2011 kwota jest mniejsza o ponad 235 tys. w stosunku do wykonania zadań z roku ubiegłego.
Środki PFRON nierówno dzielone?
Wśród polskich miast Piotrków Trybunalski wyraźnie przoduje w przydzielaniu na turnusy rehabilitacyjne środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak było w latach ubiegłych, tak jest również w tym roku. Według początkowych założeń aż 47% pieniędzy z PFRON-u (czyli ponad 431 tys. zł) miało być przeznaczone na wyjazdy rehabilitacyjne. Ostatecznie w podjętej uchwale Rady Miasta kwota ta została nieco zmniejszona (o 31 tysięcy złotych). Tę sumę dodano do 150 tysięcy planowanych na zakup przedmiotów ortopedycznych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat