Artykuły do tagu: PCPR

Jak wspiera się rodziny w Piotrkowie?
1278 wizytacji i wsparcie udzielone 34 rodzinom - tak wygląda praca asystenta rodziny w liczbach a praktyka to przygotowywanie pism do sądu, pomoc w trudnych sytuacjach takich jak interwencja policji czy rozprawa sądowa, motywowanie podopiecznych do poszukiwania pracy czy organizowanie korepetycji i dopilnowanie dzieci w regularnym chodzeniu do szkoły. Piotrkowski MOPR opublikował sprawozdanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za 2015 rok. Pamiętajmy, że piecza zastępcza to nie tylko praca asystentów rodziny, ale również a może przede wszystkim rodziny zastępcze, a takich w minionym roku funkcjonowało w Piotrkowie 132.
Dzieci nie powinny wychowywać się w instytucjach państwowych. Według rządowego projektu wygaszania domów dziecka, do 2010 roku żadna placówka nie powinna liczyć więcej niż 30 wychowanków.
Wszyscy piotrkowianie, którzy chcieliby się dowiedzieć wszystkiego o emeryturach i rentach, mogą to sprawdzić odwiedzając Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Piotrkowie już w najbliższy czwartek.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat