Artykuły do tagu: Ozdoby

Jak zrobić ozdoby świąteczne z papieru – diy
Własnoręcznie zrobione dekoracje świąteczne to dla niektórych nieodłączny element świąt. Celują w tym zwłaszcza dzieci spragnione samodzielnie wykonanych dekoracji. Przedstawiamy cztery propozycje prostych i efektownych ozdób choinkowych.
Kolejny koszyczek wielkanocny w Czarnocinie
Stoły przepełnione przysmakami, wyjątkowe pisanki, własnoręczne przygotowane dekoracje świąteczne i występy zespołów ludowych, to wszystko można było podziwiać w niedziele podczas piątego już koszyczka wielkanocnego, który odbył się w Czarnocinie. Wójt gminy Roman Miksa wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich zadbali o to, aby nikt z obecnych na brak atrakcji nie mógł narzekać.
Piotrkowska manufaktura bombek
Przystrajanie choinki to tradycja znana nam od stuleci. Samo drzewko jest symbolem odradzania się i płodności, a kuliste bombki nawiązują do jabłek, które Adam i Ewa zerwali z biblijnego drzewa życia. Obecnie jednak nasze choinki przystrajamy w ozdoby o najróżniejszych kształtach i kolorach. Bombki zamieniają się w małe dzieła sztuki. Ich produkcję podpatrywaliśmy w piotrkowskiej fabryce ozdób świątecznych Szkło-Dekor.
Choberki na warsztatach w ŁDK
W Łódzkim Domu Kultury odbył się doroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła. Wydarzeniu towarzyszyły Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych. W zajęciach wzięły udział dzieci uczestniczące w zorganizowanym przez gminę Grabica projekcie pod nazwą „Choberki”, skupiającym najmłodszych kontynuatorów tradycji i sztuki ludowej ziemi piotrkowskiej.
Szukasz oryginalnych ozdób świątecznych?
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza do galerii Focus Mall na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoisku OEA MOK będzie można kupić oryginalne ozdoby świąteczne, które przystroją i rozświetlą każdy dom.
Dla kogo Mikołaj, komu śnieżną kulę?
Jeszcze nie dogasły ostatnie knoty na cmentarzach, za oknem złota polska jesień, a piotrkowskie markety szykują się już do handlowego, przedświątecznego boomu.
Więcej światła, proszę!
Miasto pojaśniało na święta. To dobrze, choć odświętne iluminacje będą nas kosztować niemało. Ale wciąż jeszcze pod niejedną latarnią ciemno – o czym niemal codziennie informuje odpowiedzialnych za nasze światła radny Jan Dziemdziora. Jak to jest z naszym miejskim światłem?
Bezpłatne warsztaty twórcze o nazwie “Ozdoby wielkanocne” organizuje dla mieszkańców gminy Aleksandrów Gminna Biblioteka Publiczna.
Kreatywny Dzień Kobiet w BPP
Już po raz drugi Biblioteka Pedagogiczna postanowiła zorganizować dla aktywnych Piotrkowianek Kreatywny Dzień Kobiet, czyli warsztaty rękodzielnicze.
Fabrykę bombek odwiedza 40 wycieczek w tygodniu
8 wycieczek dziennie i 40 tygodniowo odwiedza fabrykę bombek w Piotrkowie, która poszczycić może się pięknymi wyrobami eksportowanymi na cały świat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat