Artykuły do tagu: Owady

Hotele dla owadów również w gminie Aleksandrów
Hotele dla owadów to specjalne domki, które mają pomóc we wzroście populacji m.in. pszczół oraz przyczynić się do zachowania bioróżnorodności środowiska naturalnego. Na ręce wójta Pawła Mamrota przekazał je gminie zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Piotr Wypych.
Letnie problemy z owadami
Latem pojawiają się problemy z niebezpiecznymi owadami. Szerszenie i osy dają się we znaki właścicielom posesji, a z kolei to przekłada się na większą liczbę interwencji straży pożarnej.
Zauważyłeś gniazdo owadów – wezwij straż pożarną
69 razy musiała interweniować piotrkowska straż pożarna w związku z gniazdami pszczół, os i szerszeni. Jedna trzecia tych zdarzeń dotyczyła samego Piotrkowa Trybunalskiego.
Uwaga na szerszenie, osy i pszczoły. Ugryzienia, zwłaszcza tych pierwszych, są niezwykle niebezpieczne. W niektórych przypadkach mogą prowadzić nawet do śmierci. Niestety w tym roku tych owadów jest bardzo dużo.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat