Artykuły do tagu: Otyłość

Otyłość powszechnie zwiększa ryzyko powikłań podczas COVID-19
Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.
Jedz obfite śniadanie zamiast dużego obiadu - radzą naukowcy
Po porannym posiłku organizm zużywa znacznie więcej kalorii niż po zjedzonym w porze obiadowej - ustalili niemieccy specjaliści. Wszystkim zalecają więc zjedzenie obfitego śniadania zamiast dużego obiadu. Zwłaszcza, że niewielkie śniadanie zwiększa ochotę m.in. na słodycze.
Rocznie zjadamy aż 44 kg cukru! Czy podatek cukrowy to zmieni?
W ciągu ostatniej dekady spożycie cukru w skali roku wzrosło aż o 12 kg - informują pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Cukier jest w napojach gazowanych , słodkich przetworach mlecznych, sokach, a nawet w wędlinach. Nadmiar cukru w codziennej diecie, szczególnie napojach z bąbelkami, jest jedną z głównych przyczyn otyłości, a ta prowadzi do wielu groźnych chorób. Wprowadzenie podatku cukrowego ma to zmienić.
Po zjedzeniu pizzy - cztery godziny spaceru
Po zjedzeniu pizzy trzeba poświęcić aż cztery na spacer, żeby spalić wszystkie kalorie, jakie ona zawiera. Podobnie jest z wieloma innymi produktami – ostrzega „Journal of Epidemiology and Community Health".
Czy otyli są dyskryminowani?
Podobno ludzie nie chcą siadać obok nich w środkach publicznego transportu. Tak ma być też w restauracjach i pubach, gdzie siedzenia nie są dostosowane do ich wagi. Czy osoby otyłe naprawdę są dyskryminowane?
Światowy Dzień Walki z Otyłością w Piotrkowie
Dzięki Studio Figura również Piotrków Trybunalski będzie miał w tym dniu swojego przedstawiciela. Na co dzień Studio Figura (Al. Armii Krajowej 22 B, budynek Korona) pomaga kobietom poczuć się lepiej, piękniej, spełnić marzenia o wyśnionej sylwetce. Jednak 24 października staje się ambasadorem walki nie tylko o piękną sylwetkę, ale również o zdrowie.
Niedawno obchodzony był “Dzień walki z otyłością”. W placówkach oświatowych z terenu gminy Rozprza nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok prowadzone są zajęcia edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat