Artykuły do tagu: Oszuści

Policja ostrzega. Oszukują
W trudnej sytuacji stosunkowo łatwo potrafią się odnaleźć... przestępcy. Piotrkowska policja ostrzega przed oszustami, złodziejami i zwykłymi cwaniakami żerującymi na ludzkim strachu i niepewności.
Oszuści naciągają na koronawirusa
Od czasu ogłoszenia w Polsce pierwszego przypadku zachorowania na koronawirusa widocznie wzrosła aktywność oszustów – alarmują policjanci. Zdaniem mundurowych wzrost infomacji dotyczących możliwego zarażenia jest na rękę oszustom. Wykorzystują oni strach przed zakażeniem oraz naiwność mniej świadomych mieszkańców.
Uwaga na oszustów grasujących na osiedlu Słowackiego!
Przedstawiciele piotrkowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowali nas, że w rejonie osiedla Słowackiego do mieszkań pukają osoby podające się za pracowników sanepidu lub wodociągów.
Podają się za inspektorów weterynaryjnych. Starostwo ostrzega!
Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim ostrzega przed oszustami podającymi się za inspektorów weterynaryjnych.
Oszuści w powiecie opoczyńskim
Kilkaset złotych straciła starsza kobieta z powiatu opoczyńskiego. Do domu starszej pani weszła naciągaczka, która podała się za pracownika pomocy społecznej. Fałszywa urzędniczka wykorzystała zaufanie kobiety i okradła ją.
Uwaga na maile z podpisem ZUS!
Przybywa oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie komunikuje się z petentami drogą mailową. Kontakt elektroniczny możliwy jest jedynie w sytuacji, gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych.
Policja ostrzega przed nową metodą oszustów
Metoda na "amerykańskiego żołnierza" wykorzystywana jest za pośrednictwem portali społecznościowych. Wszystko służy oczywiście wyłudzaniu pieniędzy. W ten sposób kilkanaście tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu opoczyńskiego.
„Wnuczkowie” wciąż niebezpieczni
Choć wnuczek numer 1 został aresztowany (chodzi o Arkadiusza Ł., któremu przypisuje się opracowanie metody), oszuści w całej Polsce są nadal aktywni. Również w Piotrkowie. Przed kilkoma dniami doszło w Piotrkowie do trzech prób wyłudzenia pieniędzy od starszych osób. Oczywiście metodą „na wnuczka”.
Córka popełniła przestępstwo, trzeba ją wykupić z aresztu
Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego odebrał telefon. Głos w słuchawce poinformował go, że jego córka, od lat przebywająca w Anglii, popełniła przestępstwo i aby ją „wykupić”, piotrkowianin musi wpłacić określoną sumę pieniędzy. W tle mężczyzna słyszał krzyki i błagania („Pomóżcie, ratujcie!”). - Żona wpadła w panikę, chciała zapłacić – mówi nam mieszkaniec. Mężczyzna zachował jednak zimną krew, zadzwonił na policję.
Uważajmy na oszustów! - tym razem apeluje NFZ
W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach, którzy nachodzą mieszkańców Łódzkiego, podając się za pracowników NFZ, Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że pracownicy NFZ nigdy nie odwiedzają pacjentów w domach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat