Artykuły do tagu: Ostatki

Ostatki w wolborskim magistracie
W ostatni dzień karnawału wolborski magistrat odwiedzili przebierańcy. Z burmistrzem Andrzejem Jarosem spotkali się przedstawiciele sołectw Młynary, Świątniki, Lubiatów oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Proszeniu.
13.02.2018 13:49
Ostatki w Starostwie
Tradycyjnie w ostatni dzień karnawału siedzibę piotrkowskiego Starostwa Powiatowego odwiedzili przebierańcy. We wtorek to ostatkowe spotkanie zorganizowano w sali konferencyjnej, gości powitał starosta Stanisław Cubała.
Nowator na zakończenie karnawału
Urodzony w Opocznie Paweł Lipski, znany jako Nowator, wystąpi w Piotrkowie. Autor wielu przebojów będzie gwiazdą ostatkowej imprezy w klubie Sejf.
Tańce i hulanki na piotrkowskim lodowisku
Ostatki będziemy w Piotrkowie obchodzić tradycyjnie, czyli na płycie miejskiego lodowiska. 23 lutego Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na karnawałowe pląsy na lodzie.
W Woli Krzysztoporskiej też ostatkowo
Turoń, Diabeł, Śmierć, Państwo Młodzi, Staruszka, a nawet przedstawicielka służby zdrowia – grupa przebierańców w takim właśnie składzie odwiedziła w ostatni dzień karnawału Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
09.02.2016 11:02
Ostatkowo w Starostwie
„Kto do Starosty w ostatki dotrze pierwszy, ten przez cały rok w powiecie będzie najlepszy” - z takim karnawałowym jeszcze przesłaniem, zaledwie w godzinę od otwarcia urzędu, dotarła grupa przebierańców z Wolborza.
„Miśki” tanecznym krokiem wkroczyły do Urzędu
Tradycyjnie w ostatnie dni karnawału mieszkańców gminy Ręczno odwiedzają przebierańcy, potocznie nazywani tam „miśkami”. Tanecznym krokiem ze śpiewem na ustach wkraczają do wszystkich domostw.
W Grabicy przypomnieli dawne święta i tradycje
Koniec karnawału jest okazją do przypomnienia miejscowej tradycji ludowych ostatków. W gminie Grabica tradycję tą pielęgnuje młodzież ze wsi Boryszów, która corocznie w trzynastoosobowym składzie już od wczesnych godzin rannych w barwnych strojach, z turoniem i diabłem na czele odwiedza lokalne domostwa i instytucje.
Przebierańcy w Urzędzie Miejskim
„Przychodzimy tu w zapusty, Drodzy Wolborzanie, bo lubimy te zapustne tańce i śpiewanie” - z wesołymi przyśpiewkami zawitali do Urzędu Miejskiego w Wolborzu przebierańcy. Było gwarno i wesoło. Kolorowe stroje, fryzury i wymyślne przebrania spodobały się urzędnikom, a przebierańcom nie żałowano grosza.
Dresiarz i ciężarna w Urzędzie Miejskim
Hołdując polskim tradycjom zapustowym, z pączkami i chrustami do Urzędu Miejskiego w Wolborzu zawitali we wtorek przebierańcy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat