Artykuły do tagu: Opozycja

Urszula Sadowska, sulejowianka przez wiele lat związana z Piotrkowem. Była działaczką opozycji antykomunistycznej w zarządzie regionalnej Solidarności. Wielokrotnie zatrzymywana, przesłuchiwana i represjonowana przez cały okres stanu wojennego i bezpośrednio po nim, nigdy nie zdradziła ideałów „S”, a przez swoją nieugiętą postawę, zmuszona była emigrować do Australii, gdzie w Melbourne mieszka aż do dziś. Za swoją działalność została odznaczona przez Urząd Osób Represjonowanych i Kombatantów.
Polskie Babcie przyjechały do Piotrkowa
Jak same podkreślają, walczą o lepsze jutro dla swoich wnuków. Były widoczne podczas protestów klimatycznych, manifestowały przeciw nienawiści. W sobotę (22 lutego) Polskie Babcie przyjechały z Warszawy do Piotrkowa, aby zachęcić do udziału w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja.
.Nowoczesna wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa?
Czy .Nowoczesna i Platforma Obywatelska wystawią wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych? Jeśli tak, to kogo zjednoczona opozycja wystawi w wyborach na prezydenta Piotrkowa? - Jest za wcześnie, by wymieniać nazwiska - tłumaczy Paweł Kowalczyk, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie łódzkim.
Radni apelują do prezydenta
Apel do prezydenta Krzysztofa Chojniaka w sprawie wspólnego działania dla dobra miasta i zaniechania dalszej budowy mediateki złożyło we wtorek dwoje radnych - Marlena Wężyk-Głowacka i Ludomir Pencina.
02.03.2017 07:49
Pstryczek w nos
Chodzi oczywiście o nos prezydenta miasta. Opozycja najpierw wylała wszystkie swoje żale, jednak po dwóch godzinach dyskusji większość radnych podniosło ręce za zmianami w budżecie miasta, bo właśnie po to zwołana została w środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
23.01.2017 10:54
Opozycja się wypisuje
Przedstawicielka opozycji w Radzie Miasta nie chce dłużej uczestniczyć w obradach zespołu do spraw zmian w w oświacie. Dlaczego? Bo - jak mówi – i tak wszystko jest z góry ustalone.
Przemysław Winiarski: Z moimi kolegami ostatnio dużo mnie dzieli
Z moimi kolegami dużo mnie ostatnio dzieli – powiedział na antenie radia związany z prezydenckim klubem Razem dla Piotrkowa, Przemysław Winiarski. Zaskoczenie było spore, bo do tej pory radny mocno popierał RdP.
Opozycja pyta o ciepłownictwo
Dzierżawa miejskiego majątku ciepłowniczego przedłużona do końca 2018 roku. Taką decyzję podjęli nasi radni podczas ostatniej sesji. Dziś nasze ciepłownie dzierżawi Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, to jednak może się zmienić.
Opozycja krytykuje. Konferencja PiS na placu Pofranciszkańskim
Nie chcą podwyżek cen biletów MZK, domagają się dyskusji o przyszłości piotrkowskiego ciepłownictwa. W dodatku uważają, że koszty budowy i utrzymania nowej biblioteki miejskiej będą zbyt wysokie. Radni Prawa i Sprawiedliwości (Wiesława Olejnik, Grzegorz Lorek, Krzysztof Kozłowski i Piotr Gajda) zorganizowali we wtorek konferencję prasową, aby poddać krytyce działania władz miasta.
Radny Dziemdziora synem marnotrawnym
Zeszłotygodniowy „zamach stanu” w piotrkowskiej Radzie Miasta okazał się burzą w szklance wody.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat