Artykuły do tagu: Opał

Gospodarstwa domowe wydały średnio 2800 zł na ogrzewanie węglem
Odsetek gospodarstw domowych używających węgla do ogrzewania sukcesywnie spada i w ostatnim sezonie wyniósł 32%. W sezonie grzewczym 2018/2019 Polacy wydali na ten cel średnio 2804 zł, o 4% więcej niż rok wcześniej - wynika z ankiety firmy Kantar.
Przerabiali olej opałowy na napędowy
Na terenie powiatu piotrkowskiego działał gang paliwowy, który odbarwiał olej opałowy i wprowadzał do obrotu jako napędowy. Działania prowadzone były na szeroką skalę. W ciągu 3 miesięcy do obrotu mogło trafić nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa. Skarb Państwa mógł stracić co najmniej ponad 15 mln zł.
Węgiel: taniej czy drożej?
Mrozy i śnieg jeszcze do nas nie dotarły, ale domy ogrzewać czymś trzeba. Sprawdziliśmy, jak wyglądają aktualne ceny węgla.
21.11.2014 09:48
Ile za węgiel?
Ceny węgla nieco w górę. Robi się coraz chłodniej, osoby nie posiadające miejskiego ogrzewania, muszą pomyśleć o zakupie opału. Jak kształtują się ceny węgla w Piotrkowie?
Od 1 stycznia po węgiel z dowodem osobistym
1 stycznia wszelkie materiały opałowe - takie jak węgiel czy paliwa opałowe - zostaną objęte podatkiem akcyzowym w wysokości prawie 40 złotych od tony. Nowy podatek obciąży przede wszystkim przedsiębiorców. A ci, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej po węgiel czy ekogroszek muszą się udać z... dowodem osobistym.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat